YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak Iskry na jedym garze, Pomocy?!
Autor Wiadomość
Hevexus 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-03-30, 20:37   Brak Iskry na jedym garze, Pomocy?!

Zanim dostane milion odpowiedzi 'wymień świece' opisze co i jak...

Yamaha XVS 650 A Classic, 2002 rok produkcji, 03 rejestracja. Model z Wielkiej Brytanii, Europejski.

Otóż, Yamaszce pod koniec sezonu 2015 zaczęło ślizgać się sprzęgło. Zazwyczaj wszystkie naprawy, servisy itp. robiłem sam i nigdy mnie nie zawiodła. Niestety nie miałem czasu żeby siąść do yamy samemu, wiec oddałem ją do mechaników. Sprzęgło wymienione, wszystko ładnie pięknie, ale yama nie chce odpalić. Po podłączeniu prostownika, odpalił. Podładowałem akumulator i wszystko miało grać. Yamaha odpalała na dotyk, jak zawsze ale po około 10-15 sekundach gasła i ni cholery nie chciała palić znowu, musiała chwile postać i dopiero odpalała. Dziwne ale cóż. Zdarzyło się tak kilka razy ale potem jeździła i wszystko grało. Zauważyłem też że przy odkręceniu manetki, zamknięci i ponownym odkręceniu, jakby się dławiła przez chwilkę i dopiero dostawała 'kopa'. Od wymiany sprzegła przejechałem sie ze 3-4 razy pod koniec sezonu i poszła do garażu zimować. Jakoś miesiąc temu, była ładana pogoda więc wyciągnąłem ją, podłączyłem akumulator itp. i przepaliłem ją lekko po zimie (zrobiłem z 10 km). Na następny dzień chciałem zrobić dłuższą trasę, lecz Yamaha się obraziła i nie odpala do dziś.

Problemem okazał się kompletny brak iskry. Po sprawdzeniu instalacji, cewek, akumulatora itd. itd. okazało się że iskrownik (pick up) nie działa. Więc wymieniliśmy na drugi, co prawda używany ale działający. Iskra się pojawiła, lecz tylko na jednym garze. Po sprawdzeniu ponownym wszystkich cewek, kabli, świec itd. itd. Doszliśmy do wniosku że musi być to moduł, gdyż po podłączeniu drugiej cewki do działającego gara, iskra się pojawiła, lecz drugiej wciąż brak. Niestety wszyscy mi znajomi posiadacze DragStar 650 1998-2003 posprzedawali maszyny, nie miałem jak sprawdzić czy aby na pewno mój moduł się zepsuł. Kupiłem sprawny używany moduł z amerykańskiego modelu, lecz problem się nie rozwiązał. Iskry na garze dalej brak. Przejrzeliśmy elektrykę po raz enty i nic nie udało się nam znaleźć, a yamaha już miesiąc w śpiączce. I powoli zaczynam się poddawać :poddajesie:

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem? Lub byłby ktoś skłonny użyczyć moto na 30 min, bym mógł sprawdzić czy moduł jest sprawny czy może mam 2 popsute... Przełożenie modułu to kwestia 5-10 minut.
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2016-04-01, 16:03   

Jak zdobędę moduł wpadnę w przyszłym tygodniu do Lublina i zobaczymy co i jak ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group