YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anula
2016-02-12, 23:37
sklep internetowy: SPIDI
Autor Wiadomość
szczepantom75 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 48
Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 17
Skąd: Orzechowo
Wysłany: 2016-02-12, 20:20   sklep internetowy: SPIDI

Witam.
Chciałbym podzielić sie ze wszystkimi informacją na temat kupowania w sklepie internetowym, firma:"SPIDI"z miejscowości Kolbudy (okolice trójmiasta) :poddajesie:
Zakupiłem tam kurkę ranomeskę w promocyjnej cenie

http://allegro.pl/prom-sw...5872647229.html

Po zakupie czekałem około tygodnia i gdy zadzwoniłem czy owa kurtka zostanie wysłana to usłyszałem ze mieli awarie systemu...pomyślałem..ok zdarza sie.
Gdy zakupiona kurtka przyszła...stwierdziłem ze szału nie robi(chodzi o jakość skóry) na foto lepiej wygląda niż na żywo.
Zadzwoniłem do sprzedawcy z prośbą czy mogę zwrócić towar(przesyłka oczywiście na mój koszt),ponieważ nie odpowiada mi ta kurtka i zle sie w niej czuje....usłyszałem
-"nie ma problemu"
Po wysłaniu kurtki po jakimś czasie zadzwoniłem z zapytanie kiedy otrzymam zwrot gotówki i odpowiedziano mi ze..."jutro bedzie przelew zrobiony"
i tak to..." jutro "słyszałem każdego dnia następnego :evil: , pozniej były inne tłumaczenia typu:awaria systemu lub ze przelew był zrobiony :nie_wiem:
a kasy na koncie jak nie było tak nie ma...
wkurzyłem sie i napisałem ze zgłoszę oszustwo odpowiednim władzom itp.
wieczorem kasa na koncie już się znalazła :brawo: ...lecz nie cała suma, potrącone zostały jakieś koszty przesyłki(za którą to ja płaciłem)
Dlatego chciałbym ostrzec przed kupowaniem u tego sprzedawcy, bo po zwrocie towaru trzeba naprawdę sie na-dzwonić i naczekać za zawrotem gotówki.
Najlepiej przymierzyć i kupić w sklepie widząc na co wydaje się kasę.
Pozdrawiam...wszystkich :)
_________________
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2020-08-06, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2016-02-13, 10:04   

Faktycznie lipa, prosić się o coś co się należy.

PS.
A gdzie negatyw na alle ?
_________________
Hipis
 
 
szczepantom75 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 48
Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 17
Skąd: Orzechowo
Wysłany: 2016-02-13, 15:17   

Zastanawiam się aby wystawić negatywny komentarz na allegro, ale muszę się liczyć z tym że w odwecie dostanę także negatywa.
_________________
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2016-02-13, 15:34   

Jeśli chcesz ostrzec innych, to nie ma się nad czym zastanawiać.
_________________
Hipis
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-02-13, 15:55   

szczepantom75 napisał/a:
Zastanawiam się aby wystawić negatywny komentarz na allegro, ale muszę się liczyć z tym że w odwecie dostanę także negatywa.

Skorzystaj z arbitrażu allegro - negatyw musi zostać uzasadniony. Jeśli jest wystawiony na zasadzie odwetu możesz poprosić o skasowanie tego komentarza jako bezzasadnego.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2016-02-13, 18:50   

szczepantom75, zastanawiam się nad tymi kosztami, jaki potracili? Czy nie jest tak, że kupując w internecie masz prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez uzasadnienia? Oczywiście mowa o towarze nie używanym.

[ Dodano: 2016-02-13, 18:51 ]
szczepantom75 napisał/a:
Najlepiej przymierzyć i kupić w sklepie widząc na co wydaje się kasę
i tego się trzymam od lat.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6494
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2016-02-13, 19:06   

Panowie, sporo firm importuje odzież z Chin ( zlecając im szycie z logo ) ponieważ chcą kupić tanio i promocyjnie sprzedać więc nie ma co liczyć na to, że jakość będzie zadowalająca.
Kiedyś chciałem kupić na alle kamizelkę skórzaną. Na całe szczęście wcześniej zobaczyłem i dotknąłem ją na bajzlu. Taniej w necie kupić można ale lepiej najpierw na jakimś bajzlu pomacać towar.
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2016-02-13, 19:42   

Też dwukrotnie miałem "spięcie" ze sprzedawcami na allegro i założyłem spór.
W jednym przypadku sprzedawca od razu zmienił ton i oddał kasę, bo dostał maila od allegro z żądaniem wyjaśnienia, a w drugim skończyło się na zablokowaniu konta sprzedawcy i kontaktem ze strony allegro, że służą pomocą w postępowaniu z Policją, ale odpuściłem, bo chodziło i kilkadziesiąt złotych i nie chciało mi się latać na wyjaśnienia, itp.
_________________

 
 
endriu246 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 33
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2016-02-16, 08:15   

Skopiujcie opowieść Szczepantom75 i wyślijcie emeil gosciowi z allegro z pozdrowieniami. Moze to skłoni go do myślenia.
_________________
VStar 650
Andrzej
 
 
szczepantom75 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 48
Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 17
Skąd: Orzechowo
Wysłany: 2016-02-16, 09:29   

komentarz wystawiony, oczywiście NEGATYWNY :evil:
Wczoraj w tych samych pieniążkach zakupiłem fajną kurtkę ramoneskę w Poznaniu na ul Lodowej 1 i jestem z zakupu bardzo zadowolony :)
...skóra jest jakościowo bez porównania lepsza od tej którą wcześniej zakupiłem na allegro, no i nie ma chińskiego zapachu.
_________________
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2016-02-18, 17:21   

Zgodnie z polskim prawem, będąc zwykłym konsumentem (osoba fizyczna nie wykonująca działalności), kupujący daną rzecz przez internet, w ciągu 14 dni otrzymujemy pełny zwrot zakupu, łącznie z najtańsza opcją wysyłki w obie strony !
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
nunio 



Model: RS1600
Rocznik: 1999
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 185
Skąd: Galicja
Wysłany: 2016-02-18, 18:07   

Błąd - polskie prawo stanowi, iż jedynie w jedną stronę! W obie to jedynie sytuacja wyjątkowa:
Cytat:
"Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy Produktu.Nowa ustawa o prawach konsumenta przewiduje jednak kilka sytuacji, kiedy konsument będzie obowiązany ponieść koszty w związku z odstąpieniem od umowy. Poniżej wskazujemy możliwe koszty związane z odstąpieniem przez konsumenta od umowy, które obowiązany jest ponieść konsument:

Jeżeli konsument wybrał sposób dostawy Produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów (przykładowo jeżeli konsument zamiast przesyłki pocztowej wybrał droższą kurierską , to Sprzedawca nie musi mu zwrócić różnicy między tymi dwoma przesyłkami).
Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu (czyli koszt odesłania Produktu do Sprzedawcy), chyba że Sprzedawca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów."


niby motocykl, a jednak motor...
_________________
cenzura//Kozak_Barabasz
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-02-18, 22:20   

szczepantom75, wystawiłem kiedyś komuś neutrala a w odwecie dostałem od niego negatywa.

Napisałem do Allegro - nie było łatwo ale usunęli mi tego negatywa.

Płaciłem poprzez allegro dlatego mogłem udowodnić że jako kupujący wszystko dopełniłem tak jak należy
Koleś po prostu nie miał towaru i anulował aukcję albo chciał sprzedawać pojedyncze sztuki i dorobić na kosztach przesyłki.

Generalnie Allegro nie wpierdala się w komentarze i faktycznie nie było prosto aby usunęli
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
Romuald 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 132
Skąd: Bestwina
Wysłany: 2016-02-18, 22:26   

Co jest takiego w negatywach? Qrde jak coś jest nie tak to wale negatywa prosto z mostu. Nie przejmuje się zwrotnym negatywem. Wszystko opisuje co i jak. Nigdy nie miałem problemów ze mam kilka negatywów. Według mnie trzeba walić prosto z mostu a nie przejmować się negatywem. Mama przestanie cię lubić czy co?
Jeżeli sprzedajesz na allegro to ok. Może to być jakiś problem. Natomiast jeżeli jesteś głównie kupujący to w czym problem???
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4424
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-02-19, 07:37   

Wiem z doświadczenia że do negatywa można dodać swój komentarz. Mam więc to w du..e i jak się komuś należy do go ładuję i się nie przejmuję.
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group