YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie akumulatora z podłączonymi klemami.
Autor Wiadomość
Jacek79 


Model: MS1900
Rocznik: 2007
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-05, 09:21   Ładowanie akumulatora z podłączonymi klemami.

Witam. Nie mogę znaleść podobnego tematu. W ostatni weekend sprawdziłem akumulator po ok dwóch miesiącach postoju w garażu. Garaż w miarę ciepły, więc akumulator bez zadnego ubytku mocy dał radę - tak się spodziewałem. Wydaje mi się że spokojnie kolejne dwa miesiące może tak stać a później to już wiadomo będzie jazda. Jednak wile osób wyjmuje akumulator na zimę. Posiadam ładowarkę oxford 360T i do zestawu dołączony jest kabel z wtyczką, mozna go podomno na stałe na klemy przykręcić i ładować przez tą wtyczkę więc jak jest taka możliwosc to chcę przykręcić to na stałe co by w przyszłości w razie potrzeby mieć łatwiejszy dostęp do ładowania. Do tej pory odłączałem klemy w samochodzie do ładowania. Czy ładowanie aku z podłączonymi klemami się sprawdzi w motocyklu i nie spowoduje jakichś problemòw?
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2015-01-05, 09:36   

Skoro producent wyposaza czesc motocykli w mozliwosc ladowania przez instalacje to dlaczego mialo by sie cos stac? Moim zdaniem jesli sa takie mozliwosci to nie trzeba wyciagac aku tym bardziej, ze w wielu motocyklach jest to dosc utrudnione.
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-01-05, 09:41   

Jacek79 napisał/a:
Nie mogę znaleść podobnego tematu.
Szukaj, szukaj a może Ci będzie dane znaleźć - np. tu Naprawa ->-> Elektryka.
Akumulator nawet do niczego nie podłączony sam się rozładowuje, podłączony do kabli też się minimalnie rozkodowuje przez upływność instalacji i np. jakieś odbiorniki (elektronika) które mimo wyłączenia moto, auto wiszą na akumulatorze. Jest to w sumie bardzo minimalny pobór ale po kilku miesiącach można to "zauważyć".
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2015-01-05, 13:02   Re: Ładowanie akumulatora z podłączonymi klemami.

Jacek79 napisał/a:
czy ładowanie aku z podłączonymi klemami się sprawdzi w motocyklu i nie spowoduje jakichś problemòw?


Absolutnie nie spowoduje.
Pod akumulator mam bezpośrednio podpięte gniazdo zapalniczki z osobnym bezpiecznikiem i akumulator ładuję poprzez to gniazdo.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Jacek79 


Model: MS1900
Rocznik: 2007
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-05, 15:14   

Dzięki za pomoc. Ten dodatkowy przewód ktory mogę na stałe podłączyc ma jakiś bezpiecznik wiec producent tu chyba pomyślał o wszystkim.
 
 
Roberciano 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2015-01-05, 15:36   

Jacek79 spokojnie możesz przykręcic na stałe i podłaczac mam tez oxforda600 .Jest to wygodne nie trzeba wyjmować akumulatora.W moim zestawie jest nawet uchwyt do ładowarki który można przykręcić do ściany Pozdrawiam
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2015-01-05, 17:50   

mam http://ctek-ladowarki.pl/...ctek-xs-08.html plus http://ctek-ladowarki.pl/...-eyelet-m6.html (ja akurat mam starą wersje bez bezpiecznika). już od miesiąca aku wisi na prostowniku -bez wyciągania. ;D eyelet zakładasz na stałe do aku i spooookój ;D
 
 
Jacek79 


Model: MS1900
Rocznik: 2007
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 08:29   

No to w takim razie podłączę sobie na stałe. Też mam w zestawie uchwyt do montowania na ścianie. Myślę też o zamontowaniu gniazda zapalniczki lub USB. USB wydaje mi się bardziej praktyczne bo większość urządzeń mam na usb. Z tego co piszecie to podłączam bezpośrednio pod akumulator? Bez zadnych dodarkowych urządzeń. Pozostaje jedynie problem przeciągnięcia kabka na kierowniecę.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-01-06, 09:24   

Jacek79 napisał/a:
gniazda zapalniczki lub USB.
Gniazdo zapalniczki jest bardziej uniwersalne, a na każdej stacji benzynowej za kilka złotych kupisz przejściówkę na USB.

_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Pio Trek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 60
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 618
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-01-06, 21:32   

podłączaj spoko, mam tak od kilku sezonów super sprawa.
_________________
.

Honda Shadow 750 Spirit


you're never too old to Rock'n Roll ...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2015-01-06, 22:22   

Cytat:
Witam. Nie mogę znaleść podobnego tematu.
:hahaha: :beczy: :hahaha: :beczy: :hahaha: :beczy: :hahaha: :beczy:
Nie mogłem się powstrzymać ;p

[ Dodano: 2015-01-06, 22:33 ]
:nie_wiem: lataka lecą, pamięć juz nie ta, ale może tu coś jest ? http://www.yamaha-dragsta...der=asc&start=0
to tylko 13 stron.
Tak na marginesie, fachowcy z dziedziny elektrotechniki podzielili się na dwa obozy i spierają się od dłuższego już czasu, udowadniając jak bardzo szkodliwe może być ładowanie akumulatora podpiętego do instalacji, jak i zwolennicy tej metody. Jedni twierdza o możliwości skoków napięcia powodujące "spustoszenie" w elektryce i elektronice samochodu, strasząc wystrzeliwującymi poduszkami, itp, ci drudzy z kolei wskazują na niepotrzebne resetowanie ustawień sterowników, radioodbiorników z PIN-em itp. Tak więc temat zapewne jest nie do rozstrzygnięcia.
Motocykl jest zdecydowanie mniej naszpikowany elektroniką.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-01-06, 23:11   

witek1965 napisał/a:
... Jedni twierdza o możliwości skoków napięcia powodujące "spustoszenie" w elektryce i elektronice samochodu, strasząc wystrzeliwującymi poduszkami, itp, ci drudzy z kolei wskazują na niepotrzebne resetowanie ustawień sterowników, radioodbiorników z PIN-em itp. Tak więc temat zapewne jest nie do rozstrzygnięcia.

Na tych pierwszych, nosicieli miejskich legend, jest prosty sposób - niech wymienią choć jedną instrukcję obsługi, dowolnego producenta, nakazującego odpięcie klem do ładowania. Bez problemu można w nich znaleźć nakaz lub sugestię utrzymania naładowanego akumulatora.

Są natomiast samochody, w których po odpięciu akumulatora, do ponownego uruchomienia trzeba wołać lawetę i wieźć do serwisu na odblokowanie.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2015-01-06, 23:15   

"Skoro producent wyposaza czesc motocykli w mozliwosc ladowania przez instalacje to dlaczego mialo by sie cos stac? "
to napisałem w poście wyżej i będę sie przy tym upierał...
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group