YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PSZEMAS
2014-11-17, 19:06
Jazda bez prawa jazdy
Autor Wiadomość
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-11-21, 12:15   

wemar napisał/a:

Jeżdżą bezpiecznie? Jakimi kryteriami to oceniasz? Bo redukują do 30-ki przed każdym zakrętem? W ten sposób każdego emeryta można określić bezpiecznym kierowcą. Ja osobiście nie uważam, że ktoś kto jedzie zachowawczo, przy obecnym zatłoczeniu dróg, zachowuje się bezpiecznie - ani dla siebie, ani dla innych.
Rozumiem, Wemar ustala cjak ludzie mają jeździć i to jedynie słuszna koncepcja :) bo ja uważam, za bezpiecznie jeżdżących tych, którzy nie powodują wypadków. Ale moja koncepcja pewnie jest jakas archaiczno-zachowawcza :) zupełnie nie wiem dlaczego chcesz innym narzucić z jaką prędkością mają przejeżdżać przez zakręty :)
wemar napisał/a:


Ustal sobie, ja mam swoje zdanie już od dawna wyrobione i potwierdzone praktyką na drodze.
wiesz ja też mam ustalone i tez potwierdzone praktyka na drodze. 25 letnią praktyką zawodową, w tym 20 letnia w Pogotowiu.

wemar napisał/a:

Tia! co po doskonałej znajomości przepisów, kiedy strach uniemożliwia je zastosować w praktyce.
nooo, przekonałeś mnie. umiejętnośc zrobienia ósemki 5 razy z rzędu i przepchniecia motocykla zneutarlizuje strach :D
wemar napisał/a:
Nie pomijaj też faktu, że poszkodowani to też te osoby, które przepisy znały. Zatem znajomość przepisów niczego nie gwarantuje, za to opanowanie motocykla często pozwala uniknąć przykrego spotkania z "myślącymi inaczej" na drodze.
Skąd założenie, że opanowanie motocykla coś gwarantuje i skąd założenie, że umiejętność wykonania ósemki i slalmka pozwala uznać, że ktoś opanował motocykl.

[ Dodano: 2014-11-21, 12:20 ]
HELLOWEEN napisał/a:


Podstawowym manewrem jest płynne włączenie się do ruchu.
który z manewrów egzaminacyjnych to sprawdza? :D
HELLOWEEN napisał/a:
Ciasny slalomik to umiejętność przydatna przy omijaniu dziur i nierówności na drodze w zakresie swojego toru jazdy. Ósemka uczy zawracania,pokonywania ciasnych zakrętów bez podpierania się nogą (!),zmiany toru jazdy.
ale to nadal rzeczy mniej czy bardziej przydatne, ale nie niezbędne. Naprawdę, nie ma konieczności zawracania bez podpierania się :)
_________________
Cruiseriders North
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-11-21, 12:53   

skipbulba napisał/a:
zupełnie nie wiem dlaczego chcesz innym narzucić z jaką prędkością mają przejeżdżać przez zakręty :)

Gdzie tak napisałem?

Poza tym :poddajesie: na tym poziomie przegrywam brakiem doświadczenia.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-11-21, 13:41   

wemar napisał/a:

Gdzie tak napisałem?
no uważasz, że powinno się uczyć, żeby nie jeżdzili 30 w zakrętach :) czyli uważasz, że to złe :)

wemar napisał/a:
Poza tym :poddajesie: na tym poziomie przegrywam brakiem doświadczenia.
ta dyskusja jest i tak dyskusją na zasadzie sztuka dla sztuki :) kto inny decyduje jak nas złapac za gardło :)
_________________
Cruiseriders North
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-11-21, 14:31   

Cytat:
HELLOWEEN napisał/a:


Podstawowym manewrem jest płynne włączenie się do ruchu.
który z manewrów egzaminacyjnych to sprawdza? :D
HELLOWEEN napisał/a:
Ciasny slalomik to umiejętność przydatna przy omijaniu dziur i nierówności na drodze w zakresie swojego toru jazdy. Ósemka uczy zawracania,pokonywania ciasnych zakrętów bez podpierania się nogą (!),zmiany toru jazdy.
ale to nadal rzeczy mniej czy bardziej przydatne, ale nie niezbędne. Naprawdę, nie ma konieczności zawracania bez podpierania się :)
_________________


Zlituj się chłopie! Start do egzaminu z jazdy! Żeby płynnie włączyć się do ruchu musisz sprawdzić czy nikt nie nadjeżdża,włączyć kierunek (lub wystawić rękę) i ruszyć. U niektórych ten prosty manewr woła o pomstę do nieba.
Jeżeli twierdzisz że zawracanie bez podpierania to rzecz mało przydatna,to spróbuj to zrobić z podpórką stawiając nogę w kałuży w której jest dziura pod wodą. Po podniesieniu się z gleby opisz swoje doznania. Uważam dalszą dyskusję za bezcelową i chylę czoła przed Twoimi poglądami :uklon3:
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-11-21, 14:48   

Cytat:
Dalej uważasz że nauka jazdy na kursie niczego nie wnosi?
_________________
dezis na pewno tak. Ja nie miałem tyle szczęścia co ty. Prawko robiłem w 1984 i cały kurs to była czysta lipa, a na egzaminie trzeba było odpalić, pojechac do pachołka 100 metrów, zawrócić, podjechać do stanowiska skąd sie wyjechało i zgasić. Pierwszy egzamin oblałem, ponieważ ............................................ ruszyłem z dwójki. Resztę wykonałem dobrze. Nie miałem ani na kursie, ani na egzaminie owych
HELLOWEEN napisał/a:
Za moich czasów przy ósemce kolejno trzeba się było obejrzeć za siebie,wystawić rękę,jeszcze raz się obejrzeć,zawrócić,znowu obejrzeć,ręka,obejrzeć i zmiana kierunku ruchu. To było pół ósemki i jeszcze raz to samo i to była prawidłowo wykonana ewolucja - jak w cyrku.
a jesteśmy z tego samego rocznika. :nie_wiem: , moze miałem pecha i zarówno instytucja państwowa (wtedy wszystko było państwowe) LOK, czy PZMOT miała to wszystko w Głogowie w głębokim poważaniu.
Niestety skutki takiego a nie innego kursu, jak również 25-letnia przerwa od kursu, który mnie niczego nie nauczył jest dokładnie taka, jaka jest.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-11-21, 15:12   

Gorzowski PZMot miał właśnie takie kryteria. Zapoznanie się z motocyklem i pierwsze jazdy mieliśmy na maluteńkim,wybrukowanym krzywo placyku/podwórku ośrodka. Potem przenieśliśmy się na plac Grunwaldzki. Tam to już było pole do popisu i ćwiczenia umiejętności. WSK miała lusterko,ale po pierwszych jazdach zostało zdjęte,żeby kursanci prawidłowo wykonywali manewry (chodziło o oglądanie się przed skrętem w lewo,włączaniem się do ruchu,itp.). Nie wiem jak w innych ośrodkach (w Gorzowie działał jeszcze ośrodek LOK),ale u mnie tak właśnie to wyglądało. Z perspektywy czasu wcale nie uważam,że to były zmarnowane godziny. Co więcej zawsze będę twierdził że godzin nauki jazdy jest stanowczo za mało!
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-11-21, 16:29   

witek1965 napisał/a:
Niestety skutki takiego a nie innego kursu, jak również 25-letnia przerwa od kursu, który mnie niczego nie nauczył jest dokładnie taka, jaka jest.

Obecnie obowiązującego testu praktycznego nie uda się zaliczyć, jeśli kursant nie nauczy się poprawnie jeździć.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-21, 16:41   

wemar napisał/a:
witek1965 napisał/a:
Niestety skutki takiego a nie innego kursu, jak również 25-letnia przerwa od kursu, który mnie niczego nie nauczył jest dokładnie taka, jaka jest.

Obecnie obowiązującego testu praktycznego nie uda się zaliczyć, jeśli kursant nie nauczy się poprawnie jeździć.

Poprawnie to się nauczy na kursie doskonalącym. Na egzaminie musi pokazać, że panuje nad motocyklem i potrafi kontrolować jazdę. A tak to wygląda... http://www.youtube.com/watch?v=GPS3dKQoB3M i wiiiiooo na miasto ;/
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-11-21, 16:44   

skipbulba napisał/a:
Wiesz, z pewnych rodzinnych powodów siedze w testach na kat.A od jakiegos czasu i nie zdarzyło mi się, żeby w teście wyskoczyło więcej niz 2 pytania związane stricte z motocyklami. A słowna odpytka o położenie motocykla w zakręcie to jakiś żart.

hmmm,ja wróciłem w tym roku na moto po 20 latach jeżdzenia wyłacznie puszką i przeleciałem z lekka od kwietnia do sierpnia około 100 testów(głównie KTW i premium A) i zawsze było więcej pytań motocyklowych...ale to tylko sprostowanie :roll:
HELLOWEEN napisał/a:
Ósemka uczy zawracania,pokonywania ciasnych zakrętów bez podpierania się nogą (!),zmiany toru jazdy

akurat zawracanie to podstawowy element na egzaminie,nie tylko na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ale na normalnej drodze też :roll: na 100% jest tak w Gdynii :roll:
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-11-21, 16:49   

U-boot :brawo: O to właśnie się rozchodzi. Są jednak tacy co wsiadają na 2oo wprost z rowerka dziecięcego i jadą stunt poćwiczyć ;D
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-11-21, 21:27   

HELLOWEEN napisał/a:
Uważam dalszą dyskusję za bezcelową i chylę czoła przed Twoimi poglądami :uklon3:
słusznie ;) wzajemnie :uklon3:
_________________
Cruiseriders North
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-11-26, 19:19   

600 PLN MKK

https://www.youtube.com/watch?v=-JJ4KcKetDU
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-11-27, 08:15   

Life :D niezaleznie od tego co się uważa o obowiązujących przepisach to jak się je łamie konsekwencje trzeba brac na klatę :D
_________________
Cruiseriders North
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-11-27, 09:52   

tqmeh napisał/a:
600 PLN MKK

https://www.youtube.com/watch?v=-JJ4KcKetDU

Dla tych, którym się nie chce oglądać tej przydługiej opowiastki - 600 zł to suma dwóch mandatów - jeden dla kierującego z kat. A2 motocyklem wymagającym A, a drugi mandat 300 zł dla właściciela motocykla A, za to, że udostępnił go osobie nieuprawnionej.
Chłopcy się trochę żalili, na forum lokalnym i szukali pretekstu, by się wywinąć, ale wyszło na to, że mogli dostać więcej.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-27, 12:13   

Jest ryzyko, jest zabawa. Raz się uda, a raz nie ;D Młody lubi ryzyko i na uwagę policjanta o niewłaściwym ubraniu twierdzi " ja nie zamierzam się wywrócić " Przecież on jest miszczu i ubranie, oraz lejce są mu zupełnie zbędne. Pierwsza nauczka w postaci mandatu już jest i teraz pytanie. Wyciągnie wnioski z nauki czy znowu będzie mądry po szkodzie?
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-11-27, 13:23   

U-BOOT napisał/a:
Wyciągnie wnioski z nauki czy znowu będzie mądry po szkodzie?

obstawiam bramkę nr 2
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group