YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Automatczne światła na skrzyżowaniu
Autor Wiadomość
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 52
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1855
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-03, 11:55   

Bytów, lewoskręt s Sikorskiego w Kochanowskiego. Nigdy nie straciłem kolejki na światłach jadąc samochodem osobowym. Na motocyklu po 3 zmianie nadwyrężyłem cierpliwość i pojechaliśmy na czerwonym.
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-10-03, 12:06   

Cała motocyklowa Polska robi lewoskręt na czerwonym. ;D
Jestem ciekaw jakby zareagowała drogówka gdyby coś takiego przyuważyła.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-10-03, 12:22   

OldDiver napisał/a:
Jestem ciekaw jakby zareagowała drogówka gdyby coś takiego przyuważyła.
mandatem karnym w wysokości 300-500 zł i 6 punktów karnych
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-10-03, 12:40   

witek1965, No dobra. A powiedzmy że ja tego mandatu nie przyjmuję i sprawa opiera się o sąd. Wg mnie to jest "niesprawność, awaria" systemu wykrywania pojazdu. A ze skrzyżowania trzeba zjechać.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-10-03, 13:21   

OldDiver napisał/a:
Wg mnie to jest "niesprawność, awaria" systemu wykrywania pojazdu. A ze skrzyżowania trzeba zjechać.

Kodeks drogowy nie przewiduje taryf ulgowych. Jednak, stojąc na pasie dla lewoskrętu nie bardzo jest jak z tego wybrnąć, pozostając w zgodzie z przepisami. Jazda na wprost z niewłaściwego pasa jest też zabroniona, tak jak i cofanie.
Taka uwaga praktyczna. Na skrzyżowaniach "inteligentnych" z asfalcie są zatopione kable, tworzące pętlę. Jest to widoczne jako ciemniejsza "kreska" asfaltu. Może mieć kształt prostokąta, trapezu lub podobny. Czasem takie pętle są dwie - jedna daleko od świateł, druga przy samej linii zatrzymania. Jadąc motocyklem należy przejechać środkiem takiej pętli, by zostać prawidłowo wykrytym. Natomiast zatrzymanie należy zrobić na samej pętli, a nie przejeżdżać do linii zatrzymania lub ustawiać się przed pętlą.
Niestety gorzej jest z tymi skrzyżowaniami, gdzie wykrywanie pojazdów realizowane jest w systemie optycznym przy pomocy kamer.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-10-03, 13:30   

OldDiver napisał/a:
A powiedzmy że ja tego mandatu nie przyjmuję i sprawa opiera się o sąd.
to dodatkowo poniesiesz koszty sądowe. Owszem, jest nadzieja, że sąd obniży wysokość mandatu, jeżeli będzie on z górnej granicy nałożony , czyli z 500 zł do 300 zł/
Problem w tym, że Policja jest od tego żeby pilnować przestrzegania przepisów, a nie rozwiązywania problemów . Tak samo jest z ograniczeniem do dajmy na to 30 km/h ze względu na dziurawą drogę ( o pardon, nierówną nawierzchnię). Policjant mierzy radarem, czy przestrzegasz ograniczenia jaki nakłada znak drogowy, a nie łata dziury. Możesz nie przyjąć i tłumaczyć w sądzie, że jechałeś przecież Toyotą Land Cruiserem, czy też innym Land Roverem i dziury Tobie niestraszne.
wemar napisał/a:
Jest to widoczne jako ciemniejsza "kreska" asfaltu.
ostatnio jechaliśmy w 4 motocykle i się przyglądałem gdzie one mogę być, nawet "podciągnąłem" do siebie drugi motocykl i d.....a. Odczekaliśmy, aż nadjedzie z naprzeciwka samochód i zmienią się światła. Nic znaczącego na jezdni nie zauważyłem. No, ale ja już bez okularów to ............
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-10-03, 13:31   

wemar napisał/a:
Kodeks drogowy nie przewiduje taryf ulgowych
No to idźmy dalej. Jest awaria sygnalizacji i światła się blokują w pozycji "czerwone". Staje pod tymi czerwonymi sznur samochodów. I co maja tak stać aż przyjedzie serwis, policja ?

Podobno w systemie sterowania jest "zabezpieczenie" przed takim przypadkiem - włączają się żółte migające. Ale wszystko jest możliwe.

[ Dodano: 2014-10-03, 14:36 ]
witek1965, Masz rację że od "tego" jest policja, ale jest ta opcja umożliwiająca odwołanie się do sądu.

Bo powiedzmy że nie chce łamać przepisów i nie przekraczam czerwonych świateł i .... stoję, stoję, za mną robi się kolejka. Ludzie chcą mnie zlinczować, ktoś wzywa policje a ta wlepia mi mandat za blokowanie ruchu :ryczy: . Jakby się nie obrócił ... dupa z tyłu.
I jak tu żyć ?
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
Ostatnio zmieniony przez OldDiver 2014-10-03, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-10-03, 13:37   

OldDiver napisał/a:
I co maja tak stać aż przyjedzie serwis, policja ?
wykonac telefon na 997 lub 112 i przyjedzie patrol drogówki, wyjdzie pan w łądnej czapeczce, z lizaczkiem w dłoni odzianej w ładną rękawiczke i pokieruje ruchem.
Na większościu słupów ponadto znajdują się numery telefonów w celu zgłoszenia awarii sygnalizacji. Wjeżdżając na czerwonym stwarzasz zagrożenie na drodze. Ten, który ma zielone nie musi wiedzieć o awarii i będzie zdecydowanie jechał. I co wtedy ?
OldDiver napisał/a:
Podobno w systemie sterowania jest "zabezpieczenie" przed takim przypadkiem - włączają się żółte migające.
byc może, tego nie wiem. Jeżeli tak jest, to obowiązują znaki pionowe, poziome oraz zasada prawej reki, jeżeli znaków nie ma
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
jacek34 


Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 53
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 742
Skąd: Żary
Wysłany: 2014-10-03, 13:54   

OldDiver napisał/a:
Podobno w systemie sterowania jest "zabezpieczenie" przed takim przypadkiem - włączają się żółte migające.


żółte migające to jeden z trybów pracy sygnalizotora, mają ostrzegać ... i nie jest to trób awaryjny, przynajmniej ja mam taką wiedzę.
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-10-03, 14:32   

OldDiver napisał/a:
wemar napisał/a:
Kodeks drogowy nie przewiduje taryf ulgowych
No to idźmy dalej. Jest awaria sygnalizacji i światła się blokują w pozycji "czerwone". Staje pod tymi czerwonymi sznur samochodów. I co maja tak stać aż przyjedzie serwis, policja ?

PO okresie 3 cykli bez zmiany lub po zadanym czasie, jeśli nastąpiłoby takie "zablokowanie" to wszystkie sygnalizatory zgasną. Nie żółte migające, ale totalna ciemność.

W starszych wersjach sygnalizacji był zamontowany bezpiecznik - jeśli po zadanym czasie nie było przerwy w świeceniu, to bezpiecznik wyrzucał zasilanie całej sygnalizacji. W nowszych jest kontrolowana praca sterownika - sterownik po każdym cyklu uruchamia licznik pracujący poza samym sterownikiem - ten sam moduł w szafie, ale mający autonomiczny układ scalony. Jeśli nie nastąpi przełączenie świateł akcja jest podobna jak wyżej - czyli ciemne sygnalizatory. Nowsze modele maj jeszcze możliwość wyłączenia zdalnego przez operatora systemu.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-10-03, 14:42   

wemar, A czy sytuacja w której nastąpiły 3 zmiany świateł "na wprost" a na moim lewoskręcie dalej pali się czerwone jest OK ! !??

Rozumuję tak. System mnie nie wykrywa, zakłada ze nikt nie chce skręcać w lewo i daje cały czas zielone na wprost. Dla mnie awaria systemu.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-10-03, 14:52   

OldDiver, przeoczyłem ten zapis
OldDiver napisał/a:
Bo powiedzmy że nie chce łamać przepisów i nie przekraczam czerwonych świateł i .... stoję, stoję, za mną robi się kolejka. Ludzie chcą mnie zlinczować, ktoś wzywa policje a ta wlepia mi mandat za blokowanie ruchu :ryczy:
za reakcje kierowców nie ręczę, ale policjant na pewno nie wlepi ci mandatu za blokowanie ruchu, skoro stoisz na czerwonym świetle. Czerwone światło tym się rożni od znaku STOP, że obowiązuje przez cały czas świecenia się, a znak STOP zobowiązuje do zatrzymania się, po czym może spokojnie wykonać manewr. Gdybyś stał uporczywie na stopie, to byłoby to zapewne blokowanie ruchu. Moim zdaniem najlepiej zwrócić się z tak szczegółowymi pytaniami do kogoś z "drogówki".
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-10-03, 15:40   

witek1965 napisał/a:
tak szczegółowymi pytaniami do kogoś z "drogówki".
Przyszło mi to też do głowy.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
jendras66 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 57
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 1100
Skąd: Żory
Wysłany: 2014-10-03, 17:03   

Co do drogówki, Oni nie mają nic do tego, bo za system sygnalizacji odpowiada miasto. Jedynie co mogą zrobić to wystosować pismo, tak jak każdy obywatel.
Witek masz racje, jedynie telefon na 997 i czekać, czy przy braku zmiany porą wieczorową, czy przy innej sytuacji. A sam czasami jadę na czerwonym, bo nie mam cierpliwości czekać nocą, aż nadjedzie auto. Policja jedynie może być wyrozumiała w takiej sytuacji, i tak najczęściej bywa. No chyba że trafisz na służbistę ;p
_________________
Organizator "Rozpoczęcie Sezonu Śląsk i Przyjaciele"
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-10-04, 00:26   

jendras66, zrobiłbym zapewne tak samo, ale kolega OldDiver, pytał o konkrety, więc odpowiadałem jak umiałem, co by było, gdyby było. Ja również liczyłbym na wyrozumiałość i okazał skruchę, za przeskrobanie ;D To czasami popłaca.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-10-04, 07:14   

Jako że spotyka mnie ta "przyjemność" jazdy na czerwonym na odcinkach dróg będących we nadzorze mojej gminy. Spróbuję przy okazji wizyty w Gminie udać się do odpowiedniego urzędnika i zapytać Go czy wie o tym "felerze" wykrywania pojazdów i czy robi/zrobił coś w tym temacie.
Także w pobliżu mojego starego mieszkania mam komisariat drogówki. Przy okazji wpadnę do nich i spróbuje pogadać.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 52
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1855
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-04, 08:19   

Jeszcze wałkujecie ten temat ? Jak baby w maglu :hahahahaa:
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group