YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeci sezon, pierwsza gleba
Autor Wiadomość
grool 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-07-30, 19:51   Trzeci sezon, pierwsza gleba

Wygląda na to, że każdy musi przejść chrzest bojowy i prędzej czy później położyć motocykl. Mnie się udało w sobotę. Puszka jadąca z naprzeciwka i skręcająca w lewo wjechała mi prosto pod koła i byłem zmuszony ratować się najpierw hamulcami a potem wyglebieniem się na prawy bok.
Puszki na szczęście nie trafiłem, ale sprawca miał dość jaj, żeby uciec z miejsca zdarzenia nie sprawdzając nawet co uczynił.
Wezwałem policję, przyjechali motocykliści, po blachach i relacji świadka znaleźliśmy sprawcę i odwiedziliśmy go w domu. Twierdził, że przecież widział, że nic mi się nie stało, a poza tym bał się że dostanie po pysku, więc postanowił pojechać do domu.
Puszkarz ukarany (500zł+nie wiem co za ucieczkę+srogi opieprz od policjantów), a ja mam problem:

    *prawy gmol do wyrzucenia (pogięty i wytarty), jeden z gwintów do mocowania gmola zerwany
    *porysowany dolny wydech
    *zmasakrowany prawy but
    *przypalone spodnie


Rozpocząłem już walkę z firmą ubezpieczeniową, był rzeczoznawca i spisał i obfotografował wszystko co mógł.

Moje pytanie: Co dalej? Chodzi mi o rady od doświadczonych jak działać, żeby nie być do tyłu na tym zdarzeniu. Na jaką formę załatwienia sprawy się zgodzić (wstawić do serwisu czy naprawiać samemu?) Na co zwrócić szczególną uwagę, żeby nie pozbawić się szansy na dochodzenie swoich praw?

Dodam, że ubezpieczyciel to mBank, jeśli ma to jakieś znaczenie. Chociaż chyba wszyscy kombinują tak samo żeby się wymigać od płacenia.
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2013-07-30, 20:23   

Moja propozycja - jeżeli wina była nie po Twojej stronie to zgłoś do ubezpieczyciela sprawcy kwotę jaka Ci wyszła ze wszystkimi stratami (plus uszkodzona komórka w kieszeni, laptop w plecaku, kask itp.) i spróbuj dogadać się z ubezpieczalnią - nie dasz rady albo Ci się nie chce - sprzedaj odszkodowanie. Firm odkupujących takie sprawy jest tysiące np. pierwsza z brzegu http://salvum.com.pl/. Oni i tak wycisną więcej niż Ci się wydaje. Jak dostaniesz kasę to zrobisz naprawę w pierwszym serwisie nieautoryzowanym.
Jest jeszcze druga opcja - jedź do autoryzowanego serwisu i tam można zgłosić, że miałeś dzwona z nie swojej winy i chcesz zrobić moto. Nie wszystkie serwisy się tym zajmują ale są takie, co naprawiają moto a odszkodowanie odzyskują bezpośrednio od ubezpieczyciela w formie bezgotówkowej. Tyle ode mnie :) powodzenia
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Kyokushin 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 271
Skąd: Układ Słoneczny
Wysłany: 2013-07-30, 20:36   

Do ASO i naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy.
_________________
Dragstar uber alles!
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-07-30, 21:36   Re: Trzeci sezon, pierwsza gleba

grool napisał/a:
Wygląda na to, że każdy musi przejść chrzest bojowy i prędzej czy później położyć motocykl. Mnie się udało w sobotę...

Nie każdy, za to kto kracze to sobie wykracze :?
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2013-07-30, 21:56   

No to chłopaku miałeś szczęście. Najważniejsze, że Tobie nic się nic stało. :)
Miałem podobnie, z tym, że mój sprawca na szczęście nie uciekł i miał OC w PZU :)

Jeżeli Policja ukarała go mandatem i on ten mandat przyjął, to jest to jednoznaczne z uznaniem go za winnego zdarzenia i Policja powinna podać ci gdzie ubezpieczony jest sprawca, ewentualnie czasami podają także numer jego polisy.

Pamiętaj aby oprócz zgłoszenia szkody podstawowej u ubezpieczyciela zgłosić szkody dodatkowe - odzież, buty, najnowszy i-phone, którego miałeś w kieszeni, itp. ;p

Ja dzięki temu uzskałem zwrot kosztów zakupu kurtki i butów.
Jeżeli możesz, to odstaw moto do serwisu i niech oni wszystkim się zajmą (wezmą za to 200-300 zł za oględziny i wycenę szkód, ale się opłaca).

Ja swojego po dzwonie oddałem do serwisu Yamahy i oni załatwiali całą resztę - oględziny, itp. poza tym rzeczoznawca bardzo chętnie skorzystał z ich wyceny i całkiem dobrze na tym wyszedłem.

Daj znać co dalej w twojej sprawie a jakbyś chciał pogadać, to dzwoń (numer masz w miom profilu)
_________________

 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-30, 23:42   

nie wiem jak z moto ale przy puszkach miałem przez 4 tygodnie samochód zastępczy opłacany przez PZU sprawcy. Jedź do ASO daj im upoważnienie zgłoś dodatkowo ciuchy - może być że inny rzeczoznawca będzie je oglądał - tak było u kumpla i zapytaj w ASO czy mają np motocykl na pożyczenie za kaskę z ubezpieczenia :)

I jak mówi Red - najważniejsze że nic Ci się nie stało.
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
siemion 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 442
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-07-31, 00:27   

grool, zadzwoń do mnie jutro, mam dobrego szpeca od tych spraw, na pewno Ci doradzi
_________________
Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia...
 
 
bonjo 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 640
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-31, 09:42   

grool, ważne że jesteś cały, a reszte się naprawi. Trzymaj się i powodzenia.
 
 
gery73 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 232
Skąd: Kielcówek
Wysłany: 2013-07-31, 09:56   

Tylko salon yamahy zleć im naprawę z OC sprawcy.

gery73
_________________
Suzuki LS 650, V-star 650, Kawasaki ZG 1200 Voyager
 
 
jendras66 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 1100
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-07-31, 10:24   

Szczęście że jesteś cały, a moto zrobisz. To prawda, daj do serwisu, bo jak ci przyjedzie rzeczoznawca to i tak będziesz w plecy.Wiem, bo w maju załatwiałem dla córki po jej kolizji. Wycena była mniejsza niż skasował serwis, ale była faktura i uznali. W Toruniu był dobry serwis na Gen. Wł. Sikorskiego 29. Wiem bo mieszkałem kiedyś w Solcu Kujawskim, i korzystałem z ich usług.
Pozdrawiam :)
_________________
Organizator "Rozpoczęcie Sezonu Śląsk i Przyjaciele"
 
 
Mariusz83 


Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2003
Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-07, 16:32   

Miałem niestety podobną sytuację co kolega, który zapoczątkował wątek. Widziałem, że polecacie tutaj firmy zajmujące się odkupem odszkodowań. Jedna z nich została już tu wymieniona. Skłaniam się właśnie w kierunku zgłoszenia się do takiej firmy, ale chciałem się upewnić czy salvum to jedyna rozsądna według Was tego typu firma czy możecie polecić coś jeszcze? Wiem, że można sobie takie firmy znaleźć np. w google, ale mi zależy na jakiejś z polecenia. Z góry dzięki :)
 
 
Pio Trek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 60
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 618
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-08-09, 23:13   

dobrze ze jesteś cały, naprawa do aso z polisy puszki
_________________
.

Honda Shadow 750 Spirit


you're never too old to Rock'n Roll ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group