YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zasada ograniczonego zaufania - tir niespodzianka
Autor Wiadomość
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 52
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1855
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-11, 11:47   

fazzi napisał/a:
leżał w łóżku w namiocie tlenowym


Takie coś miał M. Jackson. Pamiętam, jak w latach 80' prezentował w telewizorni swoją najnowszą zabawkę, komorę tlenową, w której śpi. Zapewniał, że dzięki temu wynalazkowi spokojnie dożyje setki. Jak się to skończyło, to każdy wie.
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
mustang 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2000
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 46
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2014-07-11, 14:16   

ja napisałem że staram się minimalizować ryzyko(nie widzę w tym nic złego) a to nie znaczy że da się przeciwdziałać wszystkim zagrożeniom bo tego oczywiście się nie da zrobić ...

najważniejsze jest, że mi się jeździ przyjemnie ...nie zastanawiam się co zaraz może się stać , wszystko analizuje automatycznie ... skupiam się na czerpaniu frajdy z poruszania się super gwiazdą ;d od zawsze chciałem mieć motocykl i na nim pomykać ... to robię z wielką przyjemności i teraz tylko czekam kiedy znów będę mógł go wypolerować i pojechać nim w jakieś fajne miejsce
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-07-11, 18:38   

gai-jin napisał/a:
mamy ruch prawostronny i poruszamy się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni

Powiedz to tym baranom, którzy rano do pracy jadą dwupasmówką tylko lewym pasem. Nie wiedzą, że za to jest mandat od 20 - 500 pln i 2 pkt. narażając pozostałych kierujących również na łamanie przepisów, bo chcąc takiego delikwenta wyprzedzić musisz zrobić to prawym, co jest zabronione. Sam nauczyłem sie jeździc prawym i nawet jest mi z tym dobrze, tylko wyprzedzenie autobusu lub ciężarówki staje sie niemożliwe przy takim ruchu "lewostronnym" :nie_wiem:
Przecież to też powoduje zagrożenie wruchu drogowym :evil:
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-07-11, 18:53   

jeżeli dobrze pamiętam to na terenie zabudowanym jezdni dwu pasmowej możesz go wyprzedzać legalnie baz łamania przepisów .

ale do sedna mi chodzi żebyśmy pamiętali nie jesteśmy sami na drodze uważajmy na siebie i innych .
Trochę życzliwości jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziło chyba że się mylę ,jeżeli jesteśmy złośliwi i nie przepuszczamy puszek albo utrudniamy jazdę bo mamy prawo jechać całym pasem to nie wymagajmy potem od nich żeby robili nam lukę przy jeździe korku albo dojeździe do świateł .

bo zasada jest prosta jak my im tak oni nam

/jak przepuszcza mnie puszka zawsze mu dziękuje za życzliwość na drodze :dumny:
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
mustang 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2000
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 46
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2014-07-11, 19:24   

gai-jin dobrze piszę ... jak dobrze kojarzę to nie ma znaczenia czy teren zabudowany czy zwykła trasa ,jak są dwa pasy to spokojnie możemy sobie zjechać na prawy i ślimaka z lewego pasa wyprzedzić ... tylko fakt że to trochę powoduje zagrożenie bo puszki wpadają w lekki szok jak z prawej spokojnie nagle mija ich samochód ... motorem trochę nie bardzo to robić bo nagle puszka wpadnie na pomysł zjechać na prawy pas(bo np. ktoś za nią zacznie na nią mrugać i trąbić) i nawet nas nie zauważy
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-07-11, 21:00   

gai-jin napisał/a:
jeżeli dobrze pamiętam to na terenie zabudowanym jezdni dwu pasmowej możesz go wyprzedzać legalnie baz łamania przepisów .

...masz racje mój błąd, ale mandat za jazdę lewym jest na pewno ;D
gai-jin napisał/a:
ale do sedna mi chodzi żebyśmy pamiętali nie jesteśmy sami na drodze uważajmy na siebie i innych .
Trochę życzliwości jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziło chyba że się mylę ,jeżeli jesteśmy złośliwi i nie przepuszczamy puszek albo utrudniamy jazdę bo mamy prawo jechać całym pasem to nie wymagajmy potem od nich żeby robili nam lukę przy jeździe korku albo dojeździe do świateł .

Oczywiście i dodać należy ,że mimo wszystko jest coraz lepiej po obu stronach. Samochody uważają na nas, a motocykliści odwdzięczaja się spokojniejszą i zdroworozsądkowa jazda :)
gai-jin napisał/a:
jak przepuszcza mnie puszka zawsze mu dziękuje za życzliwość na drodze

...to świadczy tylko o kulturze kierowcy, tez tak robie :brawo: :dumny:
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-07-11, 21:22   

gai-jin napisał/a:
ak przepuszcza mnie puszka zawsze mu dziękuje za życzliwość na drodze

To akurat jest oczywiste... przynajmniej dla mnie... ;D
Puszczam, ale tak żeby to dla mnie było bezpieczne. Jeżeli jadę w sznurze puszek to jadąc ich lewym śladem lepiej widzę tych z naprzeciwka, sam jestem lepiej widoczny i w ograniczonym zakresie uniemożliwiam baranom wyprzedzającym puszki za mną na wariata, że mnie nie zepchną. Jadąc prawą stroną pasa nie widzą mnie i myślą że to luka, którą należy natychmiast wykorzystać. Co dalej nie trudno sobie wyobrazić...
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-07-12, 21:37   

Cześć,

miałem dzisiaj dużego farta podobnie jak autor tego tematu.
Mijałem auto pomiędzy Legnicą i Jaworem gdy było ono kilka metrów przede mną zobaczyłem lekki dym z tylnego koła które następnie odpadło i minęło mnie o włos.
Kierownik samochodu z rozbrajającą szczerością w oczach oznajmił że nie czuł że auto lata po drodze
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-07-12, 21:58   

tqmeh napisał/a:
Kierownik samochodu z rozbrajającą szczerością w oczach oznajmił że nie czuł że auto lata po drodze
może samemu mu się falowało pod kopułą, to nie czuł. ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Jarek74 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 50
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 534
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-17, 21:24   

Co do zasady ograniczonego zaufania, to jadąc motocyklem zauważyłem, że wzrasta ona u mnie przynajmniej dwukrotnie w stosunku do jazdy autem, generalnie przyjmuję, że uczestnik ruchu, który wykonuje dziwny manewr, dziwnie się zachowuje, to potencjalny świr i muszę pomyśleć, przewidzieć jego zachowania, reakcje, żeby ustrzec się przed przykrymi skutkami
_________________
Delta Machine
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group