YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat
Autor Wiadomość
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-11-20, 11:43   

To tylko teoria, niedawno czytalismy o kierowcy ktory wiozl ojca do szpitala, ktory doznal urazu głowy i zatrzymala go policja i zamiast go konwojowac na sygnale czekal na poboczu kilkanascie minut a panowie w tym czasie sprawdzali dokumenty i wystawiali mu mandat na kwote 300zl i to jest wlasnie ludzka twarz naszej policji.
Według prawa nie musial sie zatrzymac ale kto wie moze by go zastrzelili w czasie poscigu
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-11-20, 14:25   

Cytat:
Wg prawników, ale również takie zdanie jest KGP, w sytuacji, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości i boimy się zatrzymać, np.: podejrzanie wyglądający policjanci, niewłaściwy mundurowemu ubiór, nieczytelnie oznakowany pojazd itp., powinniśmy jechać dalej, nie zatrzymywać się do kontroli, a następnie zgłosić się na najbliższy komisariat policji lub straży miejskiej i poinformować o zajściu lub zadzwonić pod 112 i opisać okoliczność. Krótki wykład dostępny jest tutaj.



ten chyba nie zdążył zadzwonić https://www.youtube.com/watch?v=ezA9z_4y_Zg a ponoć tylko chciał dojechać do terenu zabudowanego ;D

[ Dodano: 2013-11-20, 14:31 ]
fazzi napisał/a:
zamiast go konwojowac na sygnale czekal na poboczu kilkanascie minut a panowie w tym czasie sprawdzali dokumenty i wystawiali mu mandat na kwote 300zl i to jest wlasnie ludzka twarz naszej policji.
a co tu daleko szukać. Nasz kolega z WDL-u Jacek czekał w karetce aż funkcjonariusz zakończy swoją procedurę ( dmuchanie, dokumenty itd, mandat), co więcej zagroził ratowniczce, że wyciągnie konsekwencje za utrudnianie mu pracy. Kobieta chciała po prostu jechać do szpitala.
Teraz sam się dziwię, a było nas trochę świadków, dlaczego nikt nie zagroził panu funkcjonariuszowi, że to my możemy spowodować, że poniesie konsekwencje za utrudnianie udzieleniu pomocy poszkodowanemu. Bo na zdrowy rozum nie miał prawa wstrzymywać odjazdu karetki do szpitala z powodu czynności jakie chciał wykonać. Oczywiście mogę się mylić, bo przecież władza, to władza, może wszystko ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-11-21, 08:19   

witek1965 napisał/a:
Teraz sam się dziwię, a było nas trochę świadków, dlaczego nikt nie zagroził panu funkcjonariuszowi, że to my możemy spowodować, że poniesie konsekwencje za utrudnianie udzieleniu pomocy poszkodowanemu. Bo na zdrowy rozum nie miał prawa wstrzymywać odjazdu karetki do szpitala z powodu czynności jakie chciał wykonać. Oczywiście mogę się mylić, bo przecież władza, to władza, może wszystko ;/

Pozostaje mi wyłącznie się zdziwić. Takie zachowanie powinniście zgłosić do prokuratury. Co więcej, Policjant miał obowiązek o poinformowaniu Was, że takie prawo Wam przysługuje. Skoro istniało zagrożenie życia/zdrowia i można to było potwierdzić (pracownik służby zdrowia), to dziwię się, że pozostawiliście to bez echa. Nie mam nic do Policjantów, wielokrotnie podczas kontroli okazywało się, że to naprawdę fajni ludzie. Ale zachowania, o których mówicie, to patologia i należy z nią walczyć.

Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji
art. 14 ust. 3
Policjanci w toku wykonywania czynności służbowych mają obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka.
art. 15 ust. 6
Czynności wymienione w ust. 1 [m.in. legitymowanie, zatrzymywanie, kontrola osobista, przeglądanie bagażu- przyp. mój] powinny być wykonywane w sposób możliwie najmniej naruszający dobra osobiste osoby, wobec której zostają podjęte.
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2013-11-21, 09:03   

witek1965 napisał/a:
fazzi napisał/a:
zamiast go konwojowac na sygnale czekal na poboczu kilkanascie minut a panowie w tym czasie sprawdzali dokumenty i wystawiali mu mandat na kwote 300zl i to jest wlasnie ludzka twarz naszej policji.
a co tu daleko szukać. Nasz kolega z WDL-u Jacek czekał w karetce aż funkcjonariusz zakończy swoją procedurę ( dmuchanie, dokumenty itd, mandat), co więcej zagroził ratowniczce, że wyciągnie konsekwencje za utrudnianie mu pracy. Kobieta chciała po prostu jechać do szpitala.
Teraz sam się dziwię, a było nas trochę świadków, dlaczego nikt nie zagroził panu funkcjonariuszowi, że to my możemy spowodować, że poniesie konsekwencje za utrudnianie udzieleniu pomocy poszkodowanemu. Bo na zdrowy rozum nie miał prawa wstrzymywać odjazdu karetki do szpitala z powodu czynności jakie chciał wykonać. Oczywiście mogę się mylić, bo przecież władza, to władza, może wszystko ;/
Skoro karetka nie była na sygnale to wyszedł z założenia (chyba nawet słusznego), że zagrożenia życia nie było i mógł swoje czynności służbowe prowadzić.
_________________


AB Rh+
 
 
JozefK 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 67
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 592
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2013-11-21, 10:29   

krotom napisał/a:
Skoro karetka nie była na sygnale to wyszedł z założenia (chyba nawet słusznego), że zagrożenia życia nie było i mógł swoje czynności służbowe prowadzić.


No nie, stanu poszkodowanego w wypadku to nawet lekarz na miejscu nie jest w stanie dobrze określić, dlatego jedzie się do szpitala aby dokładnie określić obrażenia.
A TY piszesz że policjant może przypuszczać, że stan poszkodowanego w wypadku jest dobry. Aż strach spotkać się w takiej sytuacji z takimi policjantami, którzy opóźniają odjazd karetki do szpitala.
_________________
Jeździjmy tak aby było nas coraz więcej a nie mniej.
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-11-21, 10:41   

krotom napisał/a:
Skoro karetka nie była na sygnale

karetka uzywa sygnalizacji do tego aby w czasie jazdy inni jej ustapili pierszenstwo ewentualnie zjechali na pobocze, jak stoi to juz ma swoje miejsce parkowania ;D
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-11-21, 10:54   

fazzi napisał/a:
jak stoi to juz ma swoje miejsce parkowania


Chyba, że stoi w miejscu, w którym nie wolno, to wtedy niebieska szklanka powinna migać. ;D

Tak czy inaczej w Policji niestety jest pełno półmózgów (a gdzie ich nie ma?). Moim zdaniem to najgorzej jak z chama zrobić pana (władzę). Woda sodowa do głowy uderza.
Do tego ambicje przełożonych (w moim mieście musi być więcej mandatów niż u sąsiada, a co!), naciski z góry.

No i mamy to co mamy. To nie jest słuszna koncepcja. :evil:
_________________
vaya con Dios...
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-11-21, 12:59   

Taka mała anegdotka a propos półmmózgów, otóż policjanci zdający testy, aby test był zaliczony muszą zdobyć pomiędzy 70 a 90 punktów (testy psychologiczne), Ci którzy zdobędą pomiędzy 90 a 100 nie są brani pod uwagę ;/
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-11-21, 16:07   

JOKER, a te punkty pokrywają się z IQ ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2013-11-25, 08:18   

JozefK napisał/a:
krotom napisał/a:
Skoro karetka nie była na sygnale to wyszedł z założenia (chyba nawet słusznego), że zagrożenia życia nie było i mógł swoje czynności służbowe prowadzić.
No nie, stanu poszkodowanego w wypadku to nawet lekarz na miejscu nie jest w stanie dobrze określić, dlatego jedzie się do szpitala aby dokładnie określić obrażenia.
A TY piszesz że policjant może przypuszczać, że stan poszkodowanego w wypadku jest dobry. Aż strach spotkać się w takiej sytuacji z takimi policjantami, którzy opóźniają odjazd karetki do szpitala.
Jak głosi mądrość netowa zawarta na stronach ratownictwa medycznego, o konieczności sygnałów decyduje dyspozytor lub kierownik zespołu. Widać któryś z nich uznał, że w tym przypadku sygnały są niepotrzebne. A skoro karetka ich nie miała, policjant miał prawo (w mojej subiektywnej ocenie) potraktować ten pojazd jak każdy inny.

Szczerze wątpię, by którykolwiek policjant zatrzymywał karetkę pędzącą na sygnale :poddajesie:
_________________


AB Rh+
 
 
JozefK 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 67
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 592
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2013-11-25, 08:34   

krotom napisał/a:
A skoro karetka ich nie miała, policjant miał prawo (w mojej subiektywnej ocenie) potraktować ten pojazd jak każdy inny.


Przecież w tym wszystkim nie powinno chodzić o pojazd i sygnały, tylko o rannego człowieka, którego stan po wypadku trudno określić, nawet przez wprawne oko policjanta. Niestety twoje subiektywna ocena nie zmieni w tym temacie mojej subiektywnej, choć myślę że zdrowie człowieka powinno być najważniejsze. Ale może jestem naiwny.?
_________________
Jeździjmy tak aby było nas coraz więcej a nie mniej.
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2013-11-25, 08:38   

Iście akademicka dyskusja nam tu wychodzi. Chyba nie podejmę się dalszej polemiki.

Tak czy siak ja Policjanta w tym przypadku nie potępiam.
_________________


AB Rh+
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-11-25, 12:16   

Jeśli pracownik służby medycznej stwierdził, że istnieje zagrożenie życia, czy zdrowia, to nie dyspozytor w tym momencie ma zdanie decydujące. Mógł stwierdzić inaczej (na podstawie informacji od zgłaszającego), ale na miejscu osobą decydującą jest lekarz. Jeśli uznał, że jest zagrożenie życia, to Policjant swoim zachowaniem narażał człowieka. Jeśli nie było zagrożenia życia/zdrowia, to nie ma tematu, miał prawo wykonywać swoje obowiązki.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-11-25, 12:48   

Czytając różne doniesienia prasowe dochodzę do wniosku, że policjanci maja prawo do zatrzymania karetek jadących na sygnale, bez względu na to, czy jest zagrożenie życia, czy go nie ma. W opisanym przypadku zagrożenia życia rzecz jasna nie było, w tym poniżej już tak.

Cytat:
Policjant zatrzymał karetkę pogotowia, która jechała na sygnale, by mogła przejechać kolumna rządowa. Wszystko nagrała miejska kamera. – Policjant postąpił właściwie – tłumaczą jego przełożeni.


W świetle przepisów kolumna rządowa jak i karetka jest na tych samych prawach.
W stolicy natomiast jest taka masa "prywatnych" karetek i wszelkiego rodzaju "pojazdów uprzywilejowanych"że policja po prostu zatrzymuje i sprawdza, czy dany pojazd zasadnie używa uprzywilejowania, czy po prostu nie chce mu się stać w korkach.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-11-25, 13:04   

Zgadza się. Jest tego dużo. Prywatne ambulanse, samochody transportujące leki, krew itd. Do tego kolumny BOR, dyplomaci w asyście Policji, wojska całkiem dużo i inne tego typu kwiatki.
A z tym, że policjant nie przepuścił karetki, bo jechała akurat kolumna, to słyszałem. Tłumaczenie było, że nie dopuścił do rozerwania tej kolumny. Tak czy inaczej jakby nie zrobił, to i tak z jednej strony dobrze, a z drugiej źle.
_________________
vaya con Dios...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group