YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: 1janbo
2020-08-09, 13:46
Jaki kask kupić?
Autor Wiadomość
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2013-05-19, 18:54   

U-BOOT, szukam raczej szczęki, pełny mi nie pasuje za bardzo,

oldnita, masz rację N-43 jest dobry na krótkie przeloty, przy długich głowę rozsadza
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-19, 18:57   

grabi napisał/a:
oldnita, też jeżdżę w N-43 i mam już trochę dość ;/

Ja w tamtym roku,tak na wiosnę przysiągłem sobie że już nigdy w N 43. Wystarczyło jak raz przejechałem się w shoeiu.
1.cichy
2.super aerodynamika
3.super wentylacja

[ Dodano: 2013-05-19, 20:04 ]
grabi napisał/a:
U-BOOT, szukam raczej szczęki, pełny mi nie pasuje za bardzo,

oldnita, masz rację N-43 jest dobry na krótkie przeloty, przy długich głowę rozsadza

Też myślałem o szczękowcu,ale wybrałem integrala. Otwierana szczena tylko czasem się przydaje,a integral zawsze jest lżejszy (co robi różnicę przy długich trasach) i jest bezpieczniejszy.
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
Rici 



Model: MS1300
Rocznik: 2011
Wiek: 79
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 784
Skąd: Niemcy - Jankes
Wysłany: 2013-05-19, 19:35   

Jak zawsze... ilu uzytkownikow, tyle opini...
Wybiez ten, ktory najbardziej pasuje do twej glowa, te marki , ktore wymieniles sa wszystkie ok jesli chodzi o jakosc wykonania jak i funkcjonalnosc... pozostaje tylko kwestia ceny.
Ja jezdze na krotkie trasy Schuberth J1 ( z wyjmowanem bieglem),
na dlugie mam Nolan N91 (szczekowy).
Z obu jestem zadowolony.
_________________
Byla DS 650 Classic jest Midnight Star XVS1300
Jezdze dla duszy i ciala... nie dla kilometrow...
 
 
helmii 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2007
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-19, 21:53   

Ja polecem Shoei Neoteca, jezdziłem w Cabergu integralnym, kilku orzeszkach, jednak teraz mam od sezonu Neoteca i poleam w ciemno .... jeżeli tylko pasuje

dobra wentylacja, wreszcie w wysokich temperaturach wiatr we wlosach

szczeka otwiera sie lekko i bezproblemowo

polecam
_________________
... dyskutuję tylko na argumenty....
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-05-19, 23:04   

oldnita napisał/a:
grabi, na forum V-storma , gdzie prawie wszyscy jeżdżą w szczękowcach polecają shoei neoteck ale cena ok 2300 . Sam zaczynam myśleć nad takim , bo N-43 jaki mam nie nadaje się do szybkich przejazdów autostradą .


Shoei Neotec cena 2000+ zł
Shuberth c3pro cena 2000+ zł

HJC R-Pha Max też koło 2k ... oczywiście czasami można zdobyć w promocji taniej lub zagranicą gdzieś dorwać w normalnych cenach 2000-

odnośnie wagi schuberth c3 1.570 g (nie mylić z pro może być inna waga)
schuberth s2 1450g

porównanie wagowe do np KASK NAXA F10B INTEGRALNY SZYBA ANTIFOG ROZM XL waga 1500g integral nie wiem czy naprawdę po 1000km poczujesz różnice 70g:)
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-05-20, 07:44   

Dag napisał/a:
Schuberth C3

Zalety:
-opływowy w porównaniu do tańszych kasków nie ma problemów z obracaniem głowy przy większych prędkościach
-duże pole widzenia
-cichy ... choć i tak niektórzy ze swoimi wydechami i tak denerwują ;D
- w upalne dni dobrze się jeździ dopóki nie stanie się na światłach

Wady:
-mnie czasami ciśnie w szyje jak bym chciał się powiesić .... podobno rozwiązane w c3pro (wiem, że nie wszyscy takie odczucia mają)...

To samo mogę powiedzieć o Probiker KX4 i o jego młodszym bracie KX5, z tym, że żaden z nich nie cisnął w szyję. Mimo tego, że są 3x tańsze od Szubiego, to też nie ma problemów z kręceniem głową. W temacie parowania nie wypowiem się, jeżdżę z otwartą szybą, tylko blendę przymykam jak jest słońce. Zwykle jeżdżę w orzeszku (też na długich trasach) i jak zakładam szczękowca to dziwnie się czuję, jest mi duszno (niezależnie od producenta i ceny kasku), więc szczękowiec jest tylko na specjalne okazje - np. wyjazdy zagraniczne, by nie martwić się, że ktoś się przyczepi do braku atestu w orzeszku.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-05-20, 09:43   

wemar napisał/a:
Dag napisał/a:
Schuberth C3

Zalety:
-opływowy w porównaniu do tańszych kasków nie ma problemów z obracaniem głowy przy większych prędkościach
-duże pole widzenia
-cichy ... choć i tak niektórzy ze swoimi wydechami i tak denerwują ;D
- w upalne dni dobrze się jeździ dopóki nie stanie się na światłach

Wady:
-mnie czasami ciśnie w szyje jak bym chciał się powiesić .... podobno rozwiązane w c3pro (wiem, że nie wszyscy takie odczucia mają)...

To samo mogę powiedzieć o Probiker KX4 i o jego młodszym bracie KX5, z tym, że żaden z nich nie cisnął w szyję. Mimo tego, że są 3x tańsze od Szubiego, to też nie ma problemów z kręceniem głową. W temacie parowania nie wypowiem się, jeżdżę z otwartą szybą, tylko blendę przymykam jak jest słońce. Zwykle jeżdżę w orzeszku (też na długich trasach) i jak zakładam szczękowca to dziwnie się czuję, jest mi duszno (niezależnie od producenta i ceny kasku), więc szczękowiec jest tylko na specjalne okazje - np. wyjazdy zagraniczne, by nie martwić się, że ktoś się przyczepi do braku atestu w orzeszku.

Czyli w swoim gniazdku warto mieć w pupie przepisy i normy bezpieczeństwa :hahaha:
Tak na poważne jazda bez kasku oczywiście wygodniej dla głowy, ale czy będzie lepiej w czasie uderzenia zapewne nie ;D
Możliwe, że ten kask probike jest taki jak shoei i schuberth tylko jest pytanie czy jeździłeś w kaskach jeszcze innych testowanych w komorach dynamicznych??
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-20, 09:47   

Dag napisał/a:
oldnita napisał/a:
grabi, na forum V-storma , gdzie prawie wszyscy jeżdżą w szczękowcach polecają shoei neoteck ale cena ok 2300 . Sam zaczynam myśleć nad takim , bo N-43 jaki mam nie nadaje się do szybkich przejazdów autostradą .


Shoei Neotec cena 2000+ zł
Shuberth c3pro cena 2000+ zł

HJC R-Pha Max też koło 2k ... oczywiście czasami można zdobyć w promocji taniej lub zagranicą gdzieś dorwać w normalnych cenach 2000-

odnośnie wagi schuberth c3 1.570 g (nie mylić z pro może być inna waga)
schuberth s2 1450g

porównanie wagowe do np KASK NAXA F10B INTEGRALNY SZYBA ANTIFOG ROZM XL waga 1500g integral nie wiem czy naprawdę po 1000km poczujesz różnice 70g:)

A prucz ceny,Naxa ma jeszcze jakieś zalety? I jak wypada w testach?
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-05-20, 10:06   

U-boot wziąłem pierwszy z wierzchu tańszy kask aby pokazać, że naprawdę wagi tych szczękowców co są w pierwszym poście wymienione, a wagi integralnych z niższej półki nie różnią się.
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-05-20, 10:09   

Sorry ale pisanie w jednym kontekscie o kasku Shoei i Naxa to jak napisac ze mercedes i moskwicz to auta podobnej klasy, obydwa modele maja dopuszczenie do ruchu drogowego i kazdym mozna gdzies dojechac ale to inna bajka.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-05-20, 10:16   

fazzi napisał/a:
Sorry ale pisanie w jednym kontekscie o kasku Shoei i Naxa to jak napisac ze mercedes i moskwicz to auta podobnej klasy, obydwa modele maja dopuszczenie do ruchu drogowego i kazdym mozna gdzies dojechac ale to inna bajka.


Fazzi ja pisze o wagach .... przeważnie ludzie przesiadają się z kasków niskiej , średniej pułki na wysoką i chciałem pokazać, że naprawdę kaski szczękowe wysokiej pułki nie odbiegają wagowo od kasków integralnych niskiej pułki.

Nie porównuje bezpieczeństwa , wygody kasku , opływowości, konta widzenia tylko wagę :nie_wiem:
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-05-20, 10:34   

Dag napisał/a:
Nie porównuje [...] opływowości [...] tylko wagę :nie_wiem:

I błąd. Odpowiednia aerodynamika kasku może nie dać odczuć wyższej wagi i nie będzie ona odczuwalna podczas jazdy. Porównaj sobie np. Neoteca, który jest świetny z kaskiem N104, który jest tragiczny. Neotec jest niby cięższy, ale to Nolan nie nadaje się do jazdy i jest uciążliwy.
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-05-20, 10:37   

Dag napisał/a:
Czyli w swoim gniazdku warto mieć w pupie przepisy i normy bezpieczeństwa :hahaha:

Moja bańka i mój wybór. Nikogo nie namawiam i nikogo nie przekonuję, że tak jest OK. Każdy martwi się o swoją głowę we własnym zakresie - nie mówię nikomu, że nie jest potrzeby i nie śmiję się, gdy ktos ma kask wart połowę sprzętu, na którym przyjechał.
Osobiście nie widzę potrzeby posiadania kasku wytrzymującego udar 40g bo wiem, że skoro głowa będzie sietak poruszała, to i reszta ciała też, a takich przeciażeń nie wytrzymają narządy wewnętrzne. Druga sprawa - kask jest tak wytrzymały jak jego najsłabszy element, a 1/3 powierzchni czołowej zajmuje ... szybka z pleksy.
To moje zdanie - nie należy się z nim absolutnie zgadzać, czy utożsamiać.

Czy normy mam tam gdzie sugerujesz, to inna kwestia. Używam kasków, które nie mogą otrzymać atestu, bo nie zakrywają uszu - norma ECE22-05 dokładnie określa współrzędne punktów pomiaru wytrzymałości. Nie są to jednak orzeszki za 50zł, w których warstwa amortyzująca ma 5 mm miękkiej pianki. Miałem okazję osobiście sprawdzić wytrzymalość swojego kasku na drodze. Dziś wisi na gwoździu w garażu i przypomina mi to i owo, a używam nowego ze sklepu.

Probikery, o których piszę, spełniają normę ECE22-05.
 
 
Apple Mike 



Model: WS1600
Rocznik: 2002
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 299
Skąd: Bobrowniki
Wysłany: 2013-05-20, 13:54   

nie wypowiem się, który wybrać bo nie używam szczękowego - mam Schuberth'a J1 - ale chciałem zwrócić uwagę na jedną dość istotną kwestię dla każdego, kto miałby sie na markę Schuberth zdecydować.
Dowiedziałem się nie dawno całkiem przypadkiem, ze po zakupie kasku tej firmy należy go zarejestrować on line celem potwierdzenia gwarancji, oraz, że nie każdy sprzedawca jest uprawniony do ich sprzedaży, a tym samym zakup u nieatoryzowanego sprzedawcy pozbawia Nas gwarancji. Taka ich polityka.
_________________
Byle do piątku...

Były:
Gwiazda 650
Dzikus 1600 :D

Jest:
Goldas 1800 ;)
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-05-20, 14:07   

Mam c3 i jestem zadowolony. Zwłaszcza z tego że zakładam i zdejmuje kask bez zdejmowania okularów. Kask jest cichy, czasami faktycznie kuje w gardło. W porównaniu do innych jakie przymierzałem (Nolan, Shoei) ten mi najbardziej pasował na mój łeb :)
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-05-20, 15:04   

Apple Mike napisał/a:
nie wypowiem się, który wybrać bo nie używam szczękowego - mam Schuberth'a J1 - ale chciałem zwrócić uwagę na jedną dość istotną kwestię dla każdego, kto miałby sie na markę Schuberth zdecydować.
Dowiedziałem się nie dawno całkiem przypadkiem, ze po zakupie kasku tej firmy należy go zarejestrować on line celem potwierdzenia gwarancji, oraz, że nie każdy sprzedawca jest uprawniony do ich sprzedaży, a tym samym zakup u nieatoryzowanego sprzedawcy pozbawia Nas gwarancji. Taka ich polityka.

Pewny jesteś:>
Z rejestrowaniem chodzi raczej o to, że po wypadku możesz kupić schubertha o wiele taniej ;D

Proszę
http://www.motocykl-onlin...obility-program
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2013-05-20, 15:47   

Używa ktoś może HJC R-Pha max? mogę go mieć w fajnych pieniądzach ale mam wątpliwości co do producenta, niby największa firma itp, ale zawsze :nie_wiem:
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
Mane 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 60
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-20, 19:35   

Dag ma rację. Ja mam C3 PRO i po rejestracji, jeśli w wypadku zostałby uszkodzony kask, to można drugi zakupić za 1/3 ceny. O kwestii autoryzowanego sprzedawcy nie słyszałem, ale to możliwe.
_________________
Mane
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-05-20, 20:20   

Dag napisał/a:
Nie porównuje bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo niekoniecznie ma związek z ceną, a co za tym idzie w wysoką półką kasku
Dag napisał/a:
wygody kasku
oraz inne parametry już tak. Porównanie kasków można znaleźć tu : http://sharp.direct.gov.u...&discontinued=1

I tak na przykład Shubert C3 wypada słabiej od 3 krotnie tańszego AGV Logway, czy równie drogiego Shoei.
grabi, Musisz dokonać wyboru sam, najlepiej zakładając na głowę w sklepie każdy z proponowanych o podjąć decyzję, który najbardziej ci odpowiada.
P.S. Cytaty nie maja charakteru polemiki. Akurat napisał je Dag. Ja tylko nawiązałem do sformowań bezpieczeństwo, wygoda, cena.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6494
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2013-05-20, 20:20   

Mane, przed napisaniem kolejnego posta proszę spełnić 1 Pkt regulaminu
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group