YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki optifog do okularów
Autor Wiadomość
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-01-15, 03:19   soczewki optifog do okularów

Czy ktoś używał tego produktu optifog soczewek do okularów http://www.optifog.pl/

Jak to się sprawdza w użyciu czy rzeczywiście tylko trzeba co 6 dni nakładać preparat (albo kiedy mocno deszcz napada na nie)i to wystarczy, że już nie pojawi nam się para która zasłania widoczność

Koszt tych szkieł wiem że jest ładny w moim przypadku koło 600 zł jedna soczewka z wszelkimi pierdołami :
-fotochromy (zabarwienie od przezroczystego na mocny czarny)
-antyrefleks
-materiał do sportowych okularów może się lekko wyginać i nie pęka
-korekcyjne
 
 
TrashT 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 62
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-02-20, 15:45   

mimo ze stary temat .. moze jako optyk naswietle odrobine w tym temacie . jezeli chodzi o koszty takich szkiel sa naprawde rozne .. w kazdym optyku inne.. najgorzej dokonywac zakupow w filiach sieci .. np . vision expres tudziez filman , tam cena bedzie zawsze najdrozsza ( musisz im oplacic koszty reklamy ) co do samych soczewek typu optifog ...
szczerze to sam plyn jest dobry dziala na kazdych szklach niestety troche kosztuje i nie kupisz z reguly samego plynu bez zakupu szkiel ... co nakladania preparatu niestety nie co 6 dni ale najlepiej od 2 do 3 razy dziennie - tak przekazano nam na szkoleniu . widzialem go w akcji ale zaraz po nalozeniu wiec tez nie odpowiem jak sie zachowuje po paru godzinach . co do samych soczewek nie kupujta z essilora to drozyzna sa zamienniki z firm JZO nasz polskie ale robione na francuskim parku maszynowym . ogolnie ktos ma jakies pytania w kwestii okularow .. zapraszam na pw .
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-21, 15:06   

czy ja dobrze rozumiem ze optifog to tylko dodatkowa powłoka, którą np mogę dołożyć do swoich szkieł ?
Widziałem bynajmniej na próbce działanie optifog i wyglądało to zachęcająco
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
TrashT 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 62
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-02-27, 16:55   

W SUMIE .. to glownie chodzi o ten zel .. nie widzialem roznicy po nalozeniu tego zelu na zwykla soczewke plastikowa bez tej ala specjalnej powloki .. ( bo pod ten zel robione sa specjalne soczewki plastikowe na ktorych ma sie to lepiej zachowywac ich cena oczywiscie jest duzo wieksza .) tylko wlasnie nie wiem jak to sie ma dokladnie co do czasu dzialania tego zelu . bo jak jest zaparowanie znika momentalnie gorzej jak sie ulotni ( straci swoje magiczne wlasciwosci ) czy dluzej bedzie dzialac na tej specjalnej soczewce czy na normalnej .. ? .. ale watpie .
zamowie sobie .. sprawdze to odpisze .... odnosnie ceny rynkowej hurtowej ( dla optykow)z JZO ( o nie specjalnie skaplikowanych dioptriach ) to koszt takich soczewek plus plyn plus szmatka wynosi 80 zl
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-02-27, 23:53   

TrashT zgodze się z tobą że szkła bez żadnych dodatków są tanie ale dodasz antyrefleks , fotochrom, korekcyjne (tu tez są różne ceny ) i cena ładnie ładnie idzie w górę :)
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-28, 08:09   

Cena zależy od wady oka. Powłoki to dodatek. Ja brałem index 1,7 jak pamiętam i 900 pln na same szkła bez oprawek. Dlatego muszę sprawdzić sam ten żel. Widziałem go w akcji nad kubkiem gorącej kawy i zrobiło to na mnie wrażenie.
 
 
TrashT 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 62
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-03-22, 14:22   

Dag u mnie w salonie .. za cene 75, 00 zl .. sa soczewki o w miare elastycznej skali dioptrii z antyrefleksem wielowarstwowym utwardzone onyxem ... za to samo w filiach wielkich koncernow ( vision express i filman ) placisz okolo 200 do 300 zl :D , fotochrom jest drozszy .. u mnie 200 zl para skziel (mowa caly czas o standardowym diopriarzu o szklach nie skomplikowanych .) to cena starego fotochrokmu , nowej technologii to 400 zl .. Beny a jaka masz wade o ile moge zapytac ? chcesz to popytam sie ile wyszlo by to dokladnie u nas tylko musze znac repepte twoich szkiel .. pozdrawiam serdecznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group