YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tanie komplety z Ryparda - warto czy nie? poprosze o opinie
Autor Wiadomość
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2013-02-27, 13:44   Tanie komplety z Ryparda - warto czy nie? poprosze o opinie

Sezon się zbliża (a to będzie mój pierwszy pełny sezon) i zastanawiam się nad zakupem kompletu. Dość mocno reklamuje się w prasie Rypard, gdzie można już kupić komplety za niecałe 500. Pytanie tylko czy warto? Cena bardzo atrakcyjna ale żeby też jakość nie była za niska. Ktoś używa/używał produktów tej marki?

przykład:
http://rypard.pl/pl/odzie...lny-kom012.html

Planuję się też wybrać do ich sklepu w Katowicach na jakąś przymiarkę ale na razie nie za bardzo mam czas - może w sobotę.


z góry dzięki za odpowiedzi.
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
tplonka 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: Kęty
Wysłany: 2013-02-27, 13:56   

też się rozglądam za kompletem bo to też bedzie mój pierwszy sezon. Z tego co wyczailem to w sklepach mówią mi, żeby kupić sobie komplet z wypinaną membraną i wypinaną podpinką ocieplająca. Podobno jest to bardzo komfortowe. Jak sie nie ma wypinanej membrany ( tak slyszalem nie wiem czy to jest prawda) to można się ugotować stojąć na swiatłach w słońcu.
 
 
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2013-02-27, 14:01   

Wg opisu ten komplet, zarówno kurtka jak i spodnie mają wypinane podpinki. No i owszem jest to istotna sprawa :)
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 48
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2013-02-27, 14:24   

Byłem w sklepie gdzie sprzedają rzeczy z Ryparda i sprawiają dobre wrażenie, ale nie podobał mi się wygląd tekstylnych. Ja w zeszłym sezonie zakupiłem tę:

http://www.motonita.pl/in...uct&prod_id=442

I szczerze mówiąc bardzo jestem zadowolony. Celowałem w wypinaną membranę, bo ja bardzo łatwo się przegrzewam.
_________________

 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 14:43   

Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa:
"nie stać Nas na tanie rzeczy"...
I to prawda. Po co kupować co sezon, najwyżej dwa nowy komplet?
_________________

 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2013-02-27, 14:48   

Etek, zgadzam się z tobą :)
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia

Wysłany: 2013-02-27, 14:57   

VenoMek napisał/a:
Ktoś używa/używał produktów tej marki
to nie jest produkt nieprzemakalny - sprawdzone

[ Dodano: 2013-02-27, 15:00 ]
Etek, a co zrobić jak kasy brak - jeździć nago ? od czegoś trzeba zacząć..........choc lepiej uczyć się na błędach cudzych.
_________________
Bo droga jest celem
 
 
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2013-02-27, 15:05   

pyra napisał/a:
to nie jest produkt nieprzemakalny - sprawdzone


o! i to jest konkret - o takie opinie mi chodzi :) wezmę pod uwagę.
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 48
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2013-02-27, 15:07   

Lubię to powiedzenie, nie stać nas na tanie rzeczy. Pewnie, że nie stać. Ala na drogie też nie, przynajmniej mnie. To rzeczywiście pozostaje na golasa. Ja w każdym razie starałem się kupić coś w miarę na nieduże pieniądze.

Co wypinania. Trzeba rozróżnić wypinaną podpinkę i wypinaną membranę. Gros kurtek ma membranę wprasowaną w wierzchnią warstwę. Mam takie spodnie. Czuje się człowiek jak w worku plastikowym.

Kurtkę kupiłem już 3 warstwową. Niestety kupiłem ją jakoś w październiku dopiero, więc nie pomogę odnośnie upałów, ale w temperaturze w okolicach zera sprawdzała się naprawdę dobrze. Dużego deszczu nie przeżyłem, ale na małe i średnie na pewno wystarczy a podejrzewam że dzięki oddzielnej od warstwy wierzchniej membranie będzie ok. Poza tym dobrze wygląda. Jest na tyle neutralna, pozbawiona ozdobników, że na cruisera też pasuje. Naprawdę polecam do przemyślenia.
_________________

 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 15:22   

Jak komuś pasuje nago to bardzo proszę.
Jak się nie ma kasy to:
Albo siedzi się na dupie...
Albo się ją rusza i zarabia na porządne rzeczy.
Jeśli jednak nie ma się kasy i jeszcze ją wyrzuca.... to proponuję skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą lol
_________________

 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 48
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2013-02-27, 15:40   

Etek napisał/a:
Albo siedzi się na dupie...
Albo się ją rusza i zarabia na porządne rzeczy.


Albo się jeździ w budżetowych, tak jak wiele osób. Naprawdę są takie osoby i jest taki rynek, dość szeroki wręcz. Cały zeszły sezon przejeździłem w spodniach za 250 złotych. Domyślam się, że w takich za 1000 byłoby mi chłodniej i w deszczu może bardziej sucho. Ale w deszczu przeważnie nie jeżdżę a i po otwarciu wentylacji jakoś daję radę nawet przy 30*C.

Jeszcze jedno. Żona wzięła kurtkę skórzaną z Ryparda. Zastrzeżeń nie słyszałem. Wygląda fajnie, używa się OK.

EOT dla mnie.
_________________

 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2013-02-27, 16:09   

Tak się zastanawiam - kiedyś nie było membran, gore-tex'ów i innych polimerów a jednak byli motocykliści ;) . Były gazety za pazuchą, gogle i wkładki do rękawic. Jeżeli patrzy się na ciuchy przez pryzmat drogie/tanie (kwestia dla każdego inna - więc nie dyskutuję co jest drogie a co tanie) to spójrzmy do czego te ciuchy mają służyć i jak często będą na grzbiecie i dup..
Jeżeli ktoś ubiera się na moto dla szpanu to współczuję takiej osobie. Wg mnie ciuchy przede wszystkim powinny chronić przed ewentualnym szlifem. W drugiej kolejności powinny chronić przed wiatrem, deszczem itp. Ludzie my jeździmy na motocyklach - zawsze mamy wiatr w oczy, a jak ktoś się boi deszczu to niech lepiej nie wyjeżdża z garażu w słotne dni bo może zmoknąć. A tacy co chcą mieć drogie, modne, czaderskie itd ciuchy to chyba powinni zmienić markę moto na HD ;)
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
jacala 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 1141
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-02-27, 16:53   

VenoMek w Katowicach jest jeszcze jeden sklep z tymi tańszyni kompletami a z opisu całkiem przyzwoitymi. Chodzi mi o firme 4 Biker na al. Walentego Rożdzieńskiego 10. Ja też akurat w sobote się tam wybieram pooglądać. Jak by co możemy razem
_________________
były:
Drag Star 1100 Classic
Dl 650
są:
Stratoliner
Dl 1000

Organizator Zlotu Bieszczady 2019

Boże błogosław pozytywnie pierdolniętych, albowiem oni już na ziemi dostąpili raju.
 
 
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2013-02-27, 17:33   

jacala napisał/a:
VenoMek w Katowicach jest jeszcze jeden sklep z tymi tańszyni kompletami a z opisu całkiem przyzwoitymi. Chodzi mi o firme 4 Biker na al. Walentego Rożdzieńskiego 10. Ja też akurat w sobote się tam wybieram pooglądać. Jak by co możemy razem


No spoko. Sklep 4biker znam - byłem, przymierzałem skóry. Spoko mogę i tam podjechać... Na pewno też będę w motoakcesoria bo tam mają mi przywieźć buty w moim rozmiarze do przymiarki...

wracając do kompletu... mam podobne zdanie co Żółw, tzn. najpierw liczy się dla mnie bezpieczeństwo, dlatego nie biorę pod uwagę kurtek i spodni bez jakichkolwiek ochraniaczy. Za tę cenę nie oczekuję nie wiadomo czego - to jasne, ale przynajmniej jest jakaś namiastka ochrony (przynajmniej przed skutkami niedużego szlifa) i na pewno lepsza niż zwykłe dżinsy i wiatrówka...

Przy wyborze zwrócę również uwagę czy membrana jest też do wypięcia. Dzięki za opinie.
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
Tytus 



Model: MS1300
Rocznik: 2007
Wiek: 51
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 745
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-02-27, 18:27   

Żółw dobrze gada ;) trza z nim piwo wypić ;) a Etek trochę przycioł i też z nim trza piwo wypić ;)

W Tychach jest importer/przedstawiciel marki Revit. To bardzo dobre i tanie ciuchy. Ale w zeszłym roku kupiłem tam właśnie tej marki nówki spodnie tex. Ochroniarze kolan i bioder letnie przewiewne za 250 pln (miał jakiś końcówki serii a normala cena to było coś koło 450 pln). Piszcie na priv to wytlumacze jak dojechać bo to na strasznym zakupie. Może będzie coś miał z zeszłego roku. Sprawdzcie Revit w sieci i alle....
_________________
"Nigdy nie trzymaj się wyniośle,
coś z mrówki miej, nie pawia,
a jeśli kto ma uszy ośle,
to z nim się nie umawiaj."
K.I.G.
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-02-27, 18:44   

To jest polski producent. Ma całkiem fajne ceny dobrą i jakość. http://funt1.home.pl/sklep/
Ja takie mam. Przemakalne ale zaimpregnuję sam. Przelatałem ubiegły sezon i jestem zadowolony. Te za 500 bym odpuścił.
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
Azmadan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 419
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-02-27, 18:52   

jak kogoś nie stać na dobre ciuchy...
to może kupić używane dobre ciuchy :-P
polecam... - http://pmmotor.otomoto.pl/ tylko trzeba zadzwonić czy jeszcze mają...
handlowali używanymi głownie ReVit i Richa
ja za komplet ReVit-a z górnej półki = wypinana osobno membrana i osobno podpinka... + rekawice dałem 700zł
_________________
Jedni wola Harlaya i duże cycki... inni motocykle japońskie i wąskie szpa... eee winkle...
--- Custom Bagger 96cali pojemności... na HD FLHT --- ZDJĘCIA
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia

Wysłany: 2013-02-27, 19:16   

porównują spodnie z codury i tym podobnych materiałów, proponuje spodnie - bawełna/jeans z kevlarem i protektorami (+deszczówka BHPza 40 zł kpl) w zestawieniu z bielizną termoaktywną super, szczególnie w ciepłe dni .(a jeździłem od 5st C ) np moje STR Fokker
_________________
Bo droga jest celem
 
 
tplonka 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: Kęty
Wysłany: 2013-02-27, 19:50   

witek1965 napisał/a:
Etek napisał/a:
Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa:
"nie stać Nas na tanie rzeczy"...


Ja znam ciutke inaczej - kupując tanio, kupujesz drogo.

ja znam jeszcze inne: co tanie to drogie.

dzisiaj zakupiłem kurtka i spodnie wypinana membrana i wypinana podpinka koszt 700zł. Mam nadzieję, że to dobry zakup. hehehe
 
 
oldnita 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 59
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1810
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-02-28, 07:02   

tplonka, mam taką samą i gacie tej firmy tylko inny model . Jak dla mnie OK w spodniach przy temp 0 nie zakładałem nawet podpinki , a w deszczu też OK .
Kurcze dobrą cenę za te kurtke dostałeś .
_________________
Maszka (XVS650A) i Suzi (DL650A)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group