YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio
Autor Wiadomość
Kuba 


Rocznik: 2002
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2008-09-01, 09:40   Radio

Mam do Was pytanie związane ze słuchaniem radia podczas jazdy na motocyklu. Po pierwsze to jeśli słuchacie radia (lub innej muzyki), to w jaki sposób? Są może jakieś zgrabne radia motocyklowe które byłyby kompatybilne z intercomami w kaskach?

Ja w chwili obecnej korzystam z zestawu głośnomówiącego do mojego telefonu, ale że telefon nie ma RDS-u, pojawia się problem zmiany częstotliwości.

Wiem, że można kupić takie małe odtwarzacze radiowe nawet z mp3, itp. ale wtedy nie ma możliwości odbierania telefonu podczas jazdy.

No i jeszcze jak wygląda to przy intercomach (jeśli miał ktoś z tym do czynienia) - wiem że można odebrać przy tym telefon przez bluetooth, ale czy jest tam jakaś możliwość słuchania radia?

Muszę coś mieć, bo przy dłuższych trasach po autostradzie trochę nudno robi się samemu.

Dzięki za ewentualną pomoc!
 
 
daro1980 



Rocznik: 1999
Wiek: 43
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 34
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2008-09-01, 15:40   Re: Radio

...hehe niezłe... ja mogę powiedzieć ze dla mnie słuchanie pustych wydechów to muzyka dla uszu i nie wyobrażam sobie słuchania radia na motocyklu.... to co mi sie najbardziej podoba w jeździe motorkiem to to ze "nie da rady" gadać przez tel i słuchać muzy ....
_________________
DragStar 650
 
 
migdał 


Model: SYMPATYK
Wiek: 61
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 573
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-09-01, 20:58   Re: Radio

daro1980 napisał/a:
...hehe niezłe... ja mogę powiedzieć ze dla mnie słuchanie pustych wydechów to muzyka dla uszu i nie wyobrażam sobie słuchania radia na motocyklu.... to co mi sie najbardziej podoba w jeździe motorkiem to to ze "nie da rady" gadać przez tel i słuchać muzy ....

Jestem za tojest piękne być sam ze sobą ;d
_________________
hakuna matata
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2008-09-01, 22:19   

Kuba osobiście o czymś takim nie słyszałem. Jeden z moich kumpli ma CB z odtwarzaczem MP3, ale nie ma tego podłączonego do kasku, tylko do głośników zamontowanych na kierownicy.
 
 
Kuba 


Rocznik: 2002
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2008-09-01, 22:59   

Jacek: Dzięki wielkie. O tych głośnikach na kierownicy też pomyślę :)

Migdał i Daro1980
: Zgodzę się, że głos silnika jak i brak towarzystwa nie mogą się znudzić, jednak dla mnie jest to możliwe max. do 5 godzin. Jadąc np. 900-1000 km dziennie, JA osobiście troszkę się nudzę nie mogąc zamienić z nikim słowa (stąd podłączenie do telefonu), no i głos silnika staje się monotonny po pewnym czasie (no ale to może wszystkich nie dotyczy ;) ). W każdy razie temat ten nie dotyczy wypadów weekendowych, gdzie jedziemy 200-300 km, ale dłuższych tras.

Pozdrawiam i dzięki za odzew w temacie.
 
 
berezx 


Rocznik: 2000
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 19
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2008-09-05, 20:20   

JA OD CZASU DO CZASU ZAKŁADAM SŁUCHAWKI NA USZY I DŁUGA PRZED SIEBIE. A JAK DOBRA MUZA LECI TO I SKRZYDEŁ DOSTAJĘ I WTEDY DOPIERO JEST ZABAWA:-)
_________________
4 wheels transport the body----2 wheels transport the soul!!
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2008-10-15, 19:58   

Litoąci, jakie radio w motocyklu. Toż dźwięk silnika i brzmienie wydechów jest "muzyką".
Nie upodobniajmy si e do dyskotek w stylu Hondy GL. Ostatnio do Chudowa gostek zajechał taką i radyjko miał na maxa, żenada, potwierdzą to Latoch i mmmmat.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Latoch 



Rocznik: 2006
Wiek: 60
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 194
Skąd: Szczyrk
Wysłany: 2008-10-15, 20:52   

Tak jest, potwierdzam. Jak to usłyszeliśmy to po prostu się odwróciliśmy nie chcąc go nawet oglądać. Ale myślę Kuba że Ty masz na myśli słuchanie tylko dla siebie, więc pomyśl o malutkich słuchawkach ( a są takie ) i iPod'zie. Bo w radiu i tak usłyszysz o Kaczorze (wiesz jakim) który pojechał (wiesz gdzie)
Pozdrawiam
_________________

Grzegorz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group