YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Schuberth C3 - opinie
Autor Wiadomość
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-02-19, 15:51   Schuberth C3 - opinie

Ktoś używa tego kasku ? Chciałbym się dowiedzieć jak on się sprawuje , a najważniejsze czy da się w niego okulary włożyć :)

http://www.schuberth.com/...orcycle/c3.html
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2020-08-10, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaroslav 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2001
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-02-19, 19:13   

używa znajomy. to jest mocno wyższa półka, więc nie będzie rozczarowania. znajomy nie nosi bryli, więc nie wiem nic na ten temat, ale nie powinno to nastręczać problemów. ale tak czy inaczej warto przymierzyć, bo korespondencyjne kupowanie jest obarczone sporym ryzykiem. kask czasem można gdzieś wyrwać w lepszej cenie niż oficjalna (znacznie poniżej 2 tys. zł)
_________________
Wrrum
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-02-19, 19:25   

Wiem ze można za granica dorwać go o wiele taniej np £446.49 co daje jak na dzisiaj w zaokrągleniu kolo 1790 zł ...co w porównaniu do polskich sklepów to ponad 300 zł taniej jak nie więcej.
 
 
MaxVarEmreis 



Rocznik: 2009
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Olkusz/Kraków
Wysłany: 2011-02-19, 20:52   Re: Schuberth C3

Dag napisał/a:
Ktoś używa tego kasku ? Chciałbym się dowiedzieć jak on się sprawuje , a najważniejsze czy da się w niego okulary włożyć :)

http://www.schuberth.com/...orcycle/c3.html

Mam taki i nosze okulary :)
Moje odczucia co do noszenia okularów umieściłem w innym wątku.
Ale ogólnie nie ma problemu z włożeniem okularów do nich. Można je wkładać mając już kask na głowie, jak i wkładać na głowę kiedy mamy już założone okulary.
Gorzej tylko ze zdejmowaniem. Najpierw trzeba zdjac okulary, a dopiero potem kask. W innym wypadku robi się strasznie niewygodnie i można zrzucić sobie okulary.
Móglbym się przyczepić jedynie do blendy. Na bardzo nierównej drodze, kiedy głowa nam lata czesto i mocno, raz to w górę, raz to w dół, blenda lubi się lekko opuścić. Nie jest to nagminne i nie opada ona bardzo mocno, tym niemniej, kiedy wydajemy taką kasę chciało by się ideału :)
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-05-26, 22:52   

Tak jak mowil jaroslav nie będzie rozczarowania i nie jestem nim :brawo:

Spostrzerzenia moje:

- przy 100 km/h mozna skrecac glowe na boki i nie czuje sie oporow powietrza ... w moim poprzednim Naxa (nie pamietam jaki to numerek ale integralny) odczuwalem to bardzo
-przy 150 km/h na godzine bez szybki w motorze tez nie czuje aby kask mi sprawial jakies opory na glowie (moze to wina karku.. ehh te treningi w czasie pogo ;D )
- odnosnie antyfoga nie uzywam go, gdyz ma anty uv 100% .... mam lepsze okulary na slonce
-odnosnie widocznosci moze widac wiecej ale ja tego nie odczuwam tak
- tak jak napisal MaxVarEmreis odnosnie okularow mozna miec zalozone okulary i zakladac helm (oczywiscie przy otwartym kasku )
- co do odpinania kasku jest naprawde szybkie nie musze szukac guzika czy czegos tam ... ciagne za tasiemke i kask odpiety


PS: odnosnie kupowania kasku schubertha moze sie okazac ze nie beda miec danego koloru pod rozmiar , z tego co sie dowiedzialem firma schuberth produkuje tak kaski tydzien o danym rozmiarze i danym kolorze puzniej przestawia maszyny i znow inny kolor do danego rozmiaru .. akura ja mialem wybor pomiedzy czarnym matem a silver (moglem zamowic sobie w sklepie inny kolor ale wtedy bym nie mial upustu... zakup zrobiony w niemczek troszke taniej niz w polsce :) )

Ps: pojezdze wiecej to moze napisze wiecej odnosnie tego kasku
 
 
teodor2424 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2011-12-18, 22:35   

Powracając do tematu okularów i kasku C3 z pinlokiem, w warunkach jakie panowały jeszcze 5 dni temu czyli 2-3st C to nie parowała mi szybka kasku lecz okulary, i trzeba było mieć otwarte przedni wlot powietrza co było przy tych temperaturach uciążliwe.
Co do kasku to rewelacyjny z mały ale, który opisał kolega wcześniej tez mam ta przypadłość że blenda czasami opada tak z 1 cm.
No i rozmiarówka: mój przykład: obwód głowy 58,5cm - 3cm na uszami, przymierzałem kask M(56-57) i L(58-59), M-ka cisnęła i obejmował mocno całą głowę, L-ka również obejmowała głowę ale jednak przy mocnym szarpnięciu głową w przód wyczuć było delikatny ruch kasku na łepetynie.
Wybrałem M, męczyłem się z 3 dni nosząc go w domu, ugniotłem miejsca najbardziej uwierające wałkiem do ciasta, i w tej chwili pasuje jak ulał, nic nie ciśnie i leży idealnie.
To taka mała rada co do rozmiaru C3 :)
 
 
jurkiel 


Rocznik: 1999
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-01-17, 18:10   

osobiście ODRADZAM ten model
uważam go za mocno przereklamowanego - znam dwie osoby które już sie go pozbyły - pierwsza dwa razy wymieniała zawiasy i systtem zamykania druga narzekała na dziwne wibracje i kupiła znacznie tańszego Nolana Air i twierdzi ze jest znacznie wygodniejszy
ja osobiście uważam ze zdecydowanie lepszym wyborem w podobnej cenie jest shoei multitec, - każdy kask z podnoszoną szczęką jest wygodny i przystosowany dla osob w okularach (sam je nosze)
ostatni dobry ( mocny i dobrze wykonany) schubert to model concept
bierz Shoeia - jedyny minus - to brak blendy (a moze i nie bo w niektóych kaskach same one opadają - szczególnie w nolnanie N103 - nie chciał bym aby mnie to w nocy spotkało :)
shoei daj za to dwie szyba - druga z progresywnym przyciemnianiem
pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group