YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wadliwy pomiar alkomatem a prawo jazdy
Autor Wiadomość
voitec 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 53
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 298
Skąd: Morscity
Wysłany: 2011-09-22, 07:53   Wadliwy pomiar alkomatem a prawo jazdy

Cytat:
Był trzeźwy, a mimo to stracił prawo jazdy


Pan Emilian został zatrzymany do kontroli przez kartuskich policjantów i mimo, że nie pił alkoholu, badanie alkomatem dało wynik pozytywny. Kierowca zażądał badania krwi, ale policjanci się nie zgodzili. Podsunęli do podpisania protokół, ale pan Emilian odmówił. I tu zaczęły się jego problemy. Chociaż sąd go uniewinnił, mężczyzna może odzyskać prawo jazdy dopiero po ponownym zdaniu egzaminu.

Niecodzienną historię pana Emiliana, mieszkańca powiatu starogardzkiego, przedstawili dziennikarze Magazynu Ekspresu Reporterów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Kartuzach. Policjanci przebadali go alkomatem i ku zaskoczeniu kierowcy, wynik okazał się pozytywny. Zdziwiło go to, bo, jak mówi, nie pije alkoholu.

Poprosił o przeprowadzenie badania krwi, ale policjanci stwierdzili, że żadnego badania nie będzie. Dali mu do podpisania protokół, z którego wynikało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Pan Emilian protokołu nie podpisał. Jak mówi poszedł na komendę policji i po drodze zatrzymał jeszcze inny radiowóz prosząc o badanie alkomatem. Okazało się, że i na komendzie i u funkcjonariuszy z patrolu wynik badania wykazał „zero”.

Kartuski sąd uniewinnił pana Emiliana i postanowił zwrócić mu prawo jazdy, ale… po ponownym zdaniu przez niego egzaminu. Jak tłumaczy sędzia Rafał Terlecki z Sądu Okręgowego w Gdańsku, problem wynika z faktu, że pan Emilian w związku z zatrzymaniem mu prawa jazdy, nie jeździł przez rok. A to zgodnie z przepisami oznacza, że musi ponownie przystąpić do egzaminu.

Problemem okazuje się też fakt, że kierowca odmówił podpisania protokołu z zatrzymania. Jak mówi pan Emilian, nie chciał się przyznać do czegoś, czego nie zrobił. Nikt nie powiedział mu natomiast, że w protokole znajduje się rubryka, która pozwala zaznaczyć, że żąda się przeprowadzenia badania krwi. Zdaniem policji takie żądanie powinno być znaczone w protokole podpisanym przez kierowcę.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązku przez policjantów. Jak informuje „Ekspres Reporterów”, teraz starostwo powiatowe może zdecydować o zwrocie kierowcy prawa jazdy. Ale urząd tego odmawia powołując się na wyrok sądu. Przed panem Emilianem ewentualnie odwołanie do Sądu Administracyjnego.

Jak to się stało, że alkomat wykazał pozytywny wynik u trzeźwego kierującego – do tego tematu będziemy wracać.

Cały reportaż można zobaczyć na stronie: www.tvp.pl/publicystyka/m...esu-reporterow/


artykuł
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2011-09-22, 07:58   

polska rzeczywistość, same absurdy
_________________



Moderator na emeryturze, życie jest piękne

 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2011-09-22, 08:02   

Może mają " podrasowane " te alkomaty tak jak radar w " U Pana Boga za piecem" ;D
 
 
Piotruś Pan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 64
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 447
Skąd: Żabia Wola
Wysłany: 2011-09-22, 08:41   

trzeba przyjąć do wiadomości i bo każdego :skuter: może to spotkać
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2011-09-22, 09:30   

od samego czytania człowiek się wkurza, a co dopiero jak by to Cie spotkało. Pan Emil i tak to zniósł, jak by trafiło na taką choleryczkę jak ja to pół komendy bym rozniosła :D
_________________



Moderator na emeryturze, życie jest piękne

 
 
tomek70 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 349
Skąd: Krzewiny Bogaczów
Wysłany: 2011-09-22, 11:04   

Niezły cyrk, szkoda tylko faceta, musiał przejść przez to wszystko zupełnie niewinny.
_________________
Nie piłem przez pięć lat, to był najgorszy okres mojego życia - Charlie Sheen
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-09-23, 01:19   

Ja mam tylko takie pytanie moze policjanci popelnili wielka gafe ... ale dlaczego i prokuratura i sad tez to zrobil...

Jak mozna zabrac komus prawojazdy na podstawie jedengo badanie (podpowiem nie ma takiej mozliwosc)
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-09-23, 08:25   

:nie_wiem: co za kraj i przepisy
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-09-23, 13:54   

Dag napisał/a:
(podpowiem nie ma takiej mozliwosc)


pleciesz kolego. Pan Emilian sam sobie jest winny. Powinien przeczytać protokół, zakwestionować urządzenie pomiarowe, zażądać badania krwi -jest w protokóle, którego nie przeczytał i nie podpisując ukręcił bat na siebie. wezwać ( to w zasadzie zrobił) inny patrol, zrobić dodatkowy pomiar. Z takim protokółem podpisanym, że odmówiono mu badania krwi, oraz, że kwestionuje wiarygodność urządzenia i protokołem z innego badania nic by nie zrobiono. Sprawa ciągła sie jak to u nas, więc minął rok. Sąd go uniewinnił, ale po roku musi zdać ponownie egzamin. Ot i wszystko.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2011-09-23, 14:36   

Trzeba tak jak w stanach - adoptować prawnika i nie rozstawać się z nim na krok.
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group