YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja siły zmiany biegów
Autor Wiadomość
MIKI 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 862
Skąd: Czarnków/Wlkp.
Wysłany: 2011-01-19, 23:17   Regulacja siły zmiany biegów

Jak w temacie, a mianowicie - jeżdżąc w butach z grubą podeszwą chcąc zapiąć z 2-ki (bieg) na jałowy wskakuje mi 1-ka . Żeby czynności tej dokonać trzeba bardzo delikatnie puknąć dźwigienkę co nie zawsze się udaje. Pytanie moje wiąże się z tym czy można podkręcić jakoś cały mechanizm aby reagował z większym oporem?
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2011-01-20, 01:00   

raczej chyba nie ma takiej możliwości, chyba że pod deklem jest jeszcze jakaś regulacja
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
illusion 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 1702
Skąd: Poznań/Golęczewo
Wysłany: 2011-01-20, 07:23   

też kiedyś miałem podobny problem , pomogła ... zmiana oleju
_________________
Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-01-20, 08:01   

Czy można to wyregulować nie wiem, wiem natomiast, że to jest nagminna sytuacja to znaczy prawie wszyscy, z którymi rozmawiałem mają ten problem. W większości przypadków wrzucają „0” z „1”, ja w 650 doszedłem do takiej wprawy, że 8 razy na 10 udawało mi się z „2”na „0”. Zauważył też, że po wymianie oleju było lepiej i drugie spostrzeżenie to jak jest wyregulowane sprzęgło to znaczy im mniejszy luz na klamce tym lepiej, łatwiej.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-01-20, 12:57   

miki, Nie ma regulacji. Trzeba poprostu wytrenować nogę. Też się z tym parałem ale w końcu doszedłem do częstotliwości 8-9/10 ;d
Wymiana oleju zazwyczaj jest odczuwalna tym że biegi pracują precyzyjniej (lżej) ale to tez zależy na jaki olej wymieniasz. Im rzadszy tym delikatniej można cisnąć dźwignie.
Dobre efekty daje zrzucanie biegów wraz ze spadkiem prędkości jazdy. Najgorzej jak ktoś zmienia biegi hurtowo np już na postoju lub tuz przed zatrzymaniem.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
MIKI 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 862
Skąd: Czarnków/Wlkp.
Wysłany: 2011-01-20, 13:41   

Przeryłem całego manuala, i doszedłem do wniosku, że jak by się ktoś uparł można by pokombinować z sprężyną zamieniając na silniejszą na zasadzie prób i błędów, no ale do tego trzeba, rozebrać całą lewą osłonę silnika. Jako takiej płynnej regulacji nie ma :( . Więc ten typ tak ma, no cóż lewa w górę i cheja lol , a wyluzować to się zawsze można :browarek:
 
 
pandzioch2003 



Rocznik: 2002
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-01-20, 13:54   

Sprezyna z tego co pamietam sluzy do powracania dzwigni do polozenia srodkowego i nie ma wplywu na sile zmiany biegow.
Takie objawy o ktorych piszesz zwykle sa spowodowane niewysprzeglaniem do konca przy wcisnietej dzwigni sprzegla. Sprawdz czy nie ma zbyt duzego luzu na klamce sprzegla. Druga elementem majacym wplyw moze miec lepkosc/starosc oleju.Im gestszy/starszy tym ten efekt moze wystepowac czesciej.
Sam mechanizm zmiany biegów umozliwia zmiane tylko o jeden bieg przy jednorazowym wcisniecie dzwignie - niezaleznie od przylozonej sily. Jezeli dzieje sie inaczej przyczyn szukaj j/w.
Pozdrawiam.
_________________
Współtowarzysze
ISRA 31256
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group