YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
krysss z Allegro -nie polecam
Autor Wiadomość
stiko 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 301
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2010-01-28, 23:49   krysss z Allegro -nie polecam

witam ,jeśli ktoś ma lub będzie miał zamiar dokonać zakupu motocykla od sprzedawcy z Allegro pod nickiem krysss z miejscowości Wieniec okolice Włocławka,niech nie wierzy w każde jego słowo. Wciska taki kit że szyby pękają.Gdybym nie sprawdził Draga po VIN-ie u chłopaków z Allegro w życiu prawdy od tego człowieka bym się nie dowiedział.NIE polecam.

Edycja błędu JanekBo
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2010-01-29, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2010-01-28, 23:51   

Dzięki za info. Nieuczciwym sprzedawcom mówimy stanowcze NIE ! ! !
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2552
Skąd: Luzino
Wysłany: 2010-01-29, 08:33   

stiko, Rozwiń trochę temat , jeżeli już kogoś trzeba omijać to może coś więcej napisz .
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
MIKI 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 862
Skąd: Czarnków/Wlkp.
Wysłany: 2010-01-29, 09:43   

stiko napisz o nim coś więcej, mój kolega z nim rozmawiał na temat zakupu moto, zaraz do niego dzwonie!
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4810
Skąd: Poznań, no wiadomo

Wysłany: 2010-01-29, 11:39   

stiko - dokładnie tak. Rozwiń temat, łatwo komuś łatę przykleić "za free" a tego nie chcielibyśmy... Jeśli w temacie nic się nie zmieni, wyląduje w koszu.
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
stiko 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 301
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2010-01-29, 22:27   

A więc sprawa miała się tak,po pierwszym telefonie do gościa twierdził ,że moto jest bezwypadkowy,stan idealny,oryginalna wersja silverado,rok 2006 normalnie cud malina,wsiadać i jechać.Umówiłem się na oględziny,ale wcześniej poprosiłem o numer VIN który to mi przysłał sms-em.Kierując się Waszymi poradami sprawdziłem moto przez ludzi z allegro no i przyszły zdjęcia ze Stanów jak to cudo wyglądało wcześniej(pogiete gmole,podesty,urwane lightbary,lekko zgięta kierownica,lekko wgnieciony bak,uszkodzona kapa silnika,wyciek oleju i inne mniej ważne ustarki).Zajeżdźamy na miejsce i gość dalej twierdzi ,że bezwypadkowy itd. patrzę na przednią szybę widzę jakaś nowa więc pytam czy wymieniana ,przyznał,że tak ,że w Stanach oryginalna Yamahy była kupiona -no ok ,ale przyglądam się bliżej a na dole naklejka made in Poland,no rzesz ku...a myślę .Ale nic jedziemy dalej pytam czy jakieś filtry oleje lane nowe były -mówi ,że nie nic nie było robione.Na zdjęciach widoczny olej pod moto i opisane na baku było ,że uszkodzona kapa silnika .Przyglądamy się na nią i jest nówka sztuka założona.Dopiero przyciśnięty przyznał,że była wymieniana na nową i zalany jest Motulem.I tak było ze wszystkimi uszkodzeniami jakie widziałem na zdjęciach przed transportem do Polski.facet do niczego się nie przyznawał,dopiero przyciśnięty faktami ,przyznawał,że "a no faktycznie tak było". Dlatego moja opinia na jego temat taka a nie inna. Dzisiaj byłem na przeglądzie i dziwna sprawa bo po VIN-ie jest to rok 2006 ,a na dokumencie własności z USA widnieje data pierwszej sprzedaży -grudzień 2005 a rocznik 2006,także pewnie zarejestrują mi go jako 2005 i będę rok w plecy.Na zgłoszeniu celnym też jest rok 2006. Na naklejce identyfikacyjnej jest 6/05 czyli jakby data produkcji czerwiec 2005.
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2010-01-29, 22:40   

stiko więc kupiłeś to moto od niego czy gdzieś indziej ?
 
 
stiko 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 301
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2010-01-29, 23:04   

mimo iż wiedziałem ,że moto miało uszkodzenia kupiłem je .Po prostu dobrze było zrobione i wygląda pięknie .Mam nadzieję ,ze nie będę żałował decyzji. Tylko nastawienie sprzedającego ,te krętactwa i brak uczciwości co do przeszłości moto - to jest straszne ,że tacy ludzie mają spokojny sen
 
 
krzych1200 


Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 53
Skąd: .........
Wysłany: 2010-02-01, 23:22   

Potwierdzam ze to straszny krętacz evil
Tez kupiłem od niego motocykl rzekomo bezwypadkowy.Po dłużej debacie przyznał się do jakiegoś tam małego szlifu... jakiś był urwany kierunkowskaz i coś tam jakaś pierdoła..twierdził.
Fakt moto naprawione było prawie wzorcowo.
Prócz tych niby pirdoł okazało sie ze cały przód inny jest,tarcze hamulcowe od starego modelu,zbiornik malowany.
Pozoztaja słowa kłamstwa,a to jednak dyskwalifikuje sprzedawce.
 
 
stiko 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 301
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2010-02-02, 07:40   

I dlatego właśnie warto wydać te 30 zeta i obejrzeć zdjęcia moto ze Stanów,wtedy wiadomo co się z nim działo i co mniej więcej było naprawiane
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2011-01-04, 21:30   

Większość motocykli, które pochodzą z USA i były uszkodzone można znaleźć wpisując VIN w Google, wyszukiwarka znajdzie nawet zakończone oferty z aukcji w USA i nie trzeba nic płacić. Jeżeli nie znajdzie to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprzęt był cały.
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2011-01-04, 23:14   

Najlepiej kupować od zaufanych sprzedawców, wtedy ryzyko wtopy jest stosunkowo niskie
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-01-09, 21:49   

z tym VIN-em to chyba tak jest ze jak pod koniec robia motocykle to czasami wciskaja z nastepnego roku czy jakos tak

Ps: jak sie myle to niech ktos poprawi mnie z dowodami:)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-01-10, 15:38   

Cytat:
z tym VIN-em to chyba tak jest ze jak pod koniec robia motocykle to czasami wciskaja z nastepnego roku czy jakos tak


coś słyszałeś.

Nic nikt nie wciska. jest normalną procedurą w każdym koncernie, że w nr VIN pojazdów produkowanych w IV kwartale danego roku bije wybija się rocznik roku następnego. Nie ma to nic wspólnego z wciskaniem komukolwiek kitu, ponieważ w dokumentach wpisywana jest data produkcji. Co więcej po VIN-ie można dość dokładnie gdzie, kiedy, z jakim wyposażeniem itd został wyprodukowany pojazd. Druga sprawa, to to, że dla obywatela dajmy na to Niemiec nie gra żadnej roli data produkcji przy kupnie samochodu przykładowo, jeżeli kupuje nowy i nie jest to zmiana modelowa. Samochód który w styczniu trafia w ręce klienta musi być wyprodukowany wcześniej. Nie da sie po prostu inaczej. Jak myślisz, co mają zrobić producenci. Zamknąć zakłady i przerwać produkcję w ostatnich miesiącach i wznowić w styczniu ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-10, 18:35   

No i tu się witek1965 troche się z toba nie zgodzę
jak dobrze pójdzie jesteś w stanie kupic i odebrać np samochód w styczniu z produkcji styczniowej, wiem cos o tym bo sprzedaję samochody już 20 latek, da się to zrobić ale tylko w tym kraju w którym jest samochód produkowany
jesli chodzi o samochody sprowadzane nowe czy uzywane z niemiec i ameryki, procedura u nich jest prosta, może byc wyprodukowany np w marcu 2010 zostanie zarejestrowany styczeń 2011 i na dokumentach masz rok prod 2011, nie ma znaczenia jaki jest nr VIN dlatego w Polsce mamy na samochody z roku ubiegłego promocje a w niemcach nie ot i cała filozofia
ale czy tak się ma w stosunku do motorów raczej jest tak samo
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-01-10, 21:01   

Dariow napisał/a:
jak dobrze pójdzie
i wszystko wyjaśniłeś tym jednym prostym zdaniem.

[ Dodano: 2011-01-10, 21:04 ]
Dariow napisał/a:
dlatego w Polsce mamy na samochody z roku ubiegłego promocje a w niemcach nie ot i cała filozofia
i tu masz kolejna rację. Dlatego Niemcy przyjeżdżają do nas w styczniu i...................... kupuja taniej nowe samochody, a nasi spece od statystyk wykazują ile to Polacy kupili nowych samochodów.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group