YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Givi 10.5 - opinie
Autor Wiadomość
wojo 



Rocznik: 2003
Wiek: 50
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-06-13, 11:50   Givi 10.5 - opinie

Nie wiem czy był juz opisywany, ale gdyby ktoś szukał kasku i miał zamiar go kupić - stąd mój opis. Mam go og 3 miesięcy i zrobiłem wraz z nim ponad 1200km. Nie polecam!
Ma blende to plus, ma głęboka szybę to plus, wchodzi dobrze na głowę nie uwiera to plus, ma bezpieczne i łatwe w uzyciu zapięcie to plus.
Minus to - jest absolutnie nieszczelny dla oczu, tzn wieje po oczach z zamkniętą szybą, huczy i jest głosny, wpadający do środka wiatr przy 120km zaczyna Ci go sciagac z głowy, podczas deszczu woda dostaje sie na twarz (nie od dołu ale wszędzie), słabo wietrzy górę głowy pomimo wywietrznika z góry. Jest lekki, jest poręczny, dobrze wygląda i nie kosztuje zbyt wile bo za 500zł rozm. XL mozna wyhaczyć.
Ale mimo wszystko nie polecam.
_________________
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem nagą kobietę, stwierdziłem że to będzie cel mojego życia. Wszystko było dobrze dopóki nie zobaczyłem pierwszy raz XVS1100. Teraz mam dylemat, lepiej podziwiać czy lepiej ujeżdzać.
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2020-08-10, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
żmija 



Rocznik: 2002
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 1540
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2010-09-27, 22:33   

Od dwóch miesięcy mam ten kask, właściwie zgadzam się z twoimi uwagami, dodam jeszcze, przy podniesionej blendzie przeciwsłonecznej głośny. Myślę, że w tym przedziale cenowym nie kupi się nic z czego byśmy byli zadowoleni. Tańsze Nolany są twarde i też wieje, każdy ma jakieś wady, a z tego co piszesz to Givi ma więcej zalet. Jest bardzo komfortowy, miękkie wnętrze. Możliwość prania, odpinane policzki, na lato idealne. Ja kupiłem przez internet i chyba troszkę za duży, z kolei o nr mniejszego Nolana odesłałem bo za bardzo uwierał. W przyszłości kupię kask w sklepie z przymiarką. Dla mnie podstawową wadą jest umiejscowienie blendy przeciwsłonecznej na zewnątrz kasku. Szyba i blenda podczas deszczu ocierają się i powstają zarysowania przy łączeniu z kaskiem, co nie ma absolutnie żadnego znaczenia poza wizualnym.

[ Dodano: 2011-08-22, 23:13 ]
Właśnie pourywały mi się mocowania szyby, badziew :evil: . Delikatny mechanizm szyby, rysujące się nawzajem blendy, zaczynam być niezadowolony z tego kasku. Jedyne co, to jest wygodny, nie ciśnie nie ociera. Jasna wyściółka też jest kłopotliwa w utrzymaniu czystości, nie polecam.
Może ktoś z Was widział w necie akcesoria do tego kasku: szybka, mechanizm opuszczania czy frotka na brodę, dajcie znać
_________________
ssssssssssssss, co to tak syczy, a teraz? przestało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group