YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: 1janbo
2010-09-02, 08:22
Prawa jazdy dla chorych - będą zmiany przepisów
Autor Wiadomość
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 14:21   

Shipp to już poglądy prawie anarchistyczne :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2010-09-02, 14:35   

Luk, bo ja cenię sobie swoją wolność ;)
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2010-09-03, 12:34   

Moim zdaniem to z tymi chorobami różnie bywa. Wiadomo, że padaczka za kierownicą może doprowadzić do tragedii. A co z przemęczeniem i zasypianiem w czasie jazdy? W większych pojazdach teoretycznie problem jest rozwiązany (tak się umówmy na czas czytania tego posta). Jest tam tacho, określony czas pracy, więc jak ktoś przedobrzy to można mu dołożyć karę. Chociaż znane są sposoby "omijania" czasu pracy, bo wiadomo, że "płacą za to, żę jadę - nie za to, że stoję". W autach osobowych takich urządzeń ani regulacji nie ma. Ustawodawca założył (takie jest przynajmniej moje skromne zdanie), że człowiek pomyśli i jeżeli nie prześpi np. 24 godzin, to nie będzie się wybierał w trasę. Najpierw powinien się wyspać, a potem jechać. Taki kierowca teoretycznie miałby nie narażać siebie ani innych. Po co ryzykować zaśnięcie za kierownicą i choćby rozbicie pojazdu? Tak samo z chorymi. Znam sporo sprawnych ludzi w wieku 60 lat. Mój 82-letni dziadek może nie ściga się ze mną na 100m, ale autem mógłby jeszcze jeździć. Tylko, że "refleks już nie ten, oczy nie te co trzeba". Jak jechaliśmy gdzieś, to wolał siedzieć jako "nawigator". Sporo jest też ludzi młodszych od niego, nękanych rozmaitymi dolegliwościami jak wspomniane w linku padaczki, cukrzyca itd. Próbowałem porozmawiać z takimi ludźmi. Może kiedyś byli doskonałymi kierowcami. Teraz jest troszkę inaczej. Próba rozmowy kończy się tak jak wspomniał wyżej Luk: w łagodnym przypadku człowiek się obraża i szybko chce zmienić temat; w średnim mówi, ze przebija mnie x razy stażem kierowcy i gówno mi do tego; w najostrzejszym przypadku gość ostrzeliwuje się najwymyślniejszymi wyzwiskami, chwyta coś, co ma akurat pod ręką, a ja jestem zmuszony do zejścia do głębokiej obrony. Myślę, że w przypadku chorych jak i pijanych agitka mogłaby zdziałać wiele. Zarówno wspomniani starsi i niezbyt już sprawni kierowcy i pijani części środowisk twierdzą, że nie robią nic złego. "Przecież wypiłem tylko ćwiarę i piwo - jestem trzeźwy". "Przecież mam prawo jazdy x lat i y milionów kilometrów za sobą - to co mi przeszkadza, że ledwo widzę koniec maski". Dobrze byłoby gdyby każdy wyczuł ten moment, kiedy już warto sobie odpuścić. Tak jak napisał Demolka: dla jednego to będzie 33 lata, a dla innego? Może 80, może i więcej. To samo przydałoby się z alkoholem. Świadomość, jak działa i żeby nie prowadzić jak już się jest nawalonym jak Messerchmitt.
Dobrze byłoby ludzi uświadomić i nauczyć, a tych, do których nie dotrze (mam nadzieję, że niewielką część) karać. Może zabranie auta albo 30 lat kamieniołomu ich nauczy... A jak nie nauczy to chociaż przez następne 30 lat go nie będzie na ulicy widać ;)
Może na razie trzeba stworzyć regulacje prawne i zaciekle tępić niektóre zjawiska, ale istnieje też prawdopodobieństwo, że za kilka pokoleń te regulacje prawne będzie można wycofać, bo i poziom świadomości będzie wyższy.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-09-05, 19:53   

Luk napisał/a:
Shipp to już poglądy prawie anarchistyczne :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Luk jesteś w wielkim błędzie. Anarchia to brak władzy. Shipp nie wspomina nic na temat likwidacji władzy państwowej, tylko o tym, że władza w naszym kraju ustanawia idiotyczne prawo, którego sama nie przestrzega i które powoduje omijanie go przez społeczeństwo, co powoduje że omijanie lub całkowite nieprzestrzeganie prawa nawet tego słusznego spotyka się z przyzwoleniem społecznym. Etc, etc
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
MrHans 



Rocznik: 2004
Wiek: 44
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 229
Skąd: Newcastle
Wysłany: 2010-09-20, 23:54   

W UK ten problem rozwiazano inaczej.

Osoby po zawalach, wylewach, powaznych klopotach zdrowotnych lub nie daj boze umyslowych (to sainsai) sa zapraszane na test (tzw Free DVLA Test). Nie place za niego nic a musza sie zjawic i egzaminator sprawdza jak jezdza itd. Jezeli sosoba prowadzaca pojazd jest do dupu to egzaminator wysyla odpowiedni papierek do DVLA i prawko jest zabierane. Osoba taka moze sie oczywiscie od decyzji odwolac i podejsc do testu ponownie.

Wedlug mnie zmora drog sa starzy pozbawieni refleksu ludzie. W UK rowniez sie z tym uporano i wszystkich po skoczeniu bodajze 75 lat sie rozstrzeliwuje.. no dobra zartowalem...wysyla sie na Free DVLS Test.

Ponadto sa badania wzroku za free u osob starszych. Pod tym wzgledem UK wydaje mi sie ma przewage.
_________________
"As i walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley"
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2010-09-22, 09:18   

Wczoraj w którymś z programów informacyjnych (Fakty zdaje sie) rozgorzała dyskusja nt. wprowadzenia obowiązkowych badań dla osób starszych. Było to echem zdarzenia które miało miejsce k/ Oleśnicy gdzie 77 latek jechał pod prąd na obwodnicy (w końcu zaliczył czołówkę zabijając siebie i 2 lata starszą żone-pasażerkę).

link do info

a tu sam filmik

;/
_________________


AB Rh+
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-09-22, 09:40   

problem tylko w tym ze polska sluzba zdrowia nie ma kasy by cokolwiek juz teraz robic :hahaha:
 
 
MrHans 



Rocznik: 2004
Wiek: 44
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 229
Skąd: Newcastle
Wysłany: 2010-09-22, 09:45   

Niekoniecznie sluzba zdrowia musi to robic. W UK badanie jest zanim sie wsiada do samochodu na tescie i robi je egzaminator. Musisz odczytac tablice rejestracyjne z roznych odleglosci i wszystko.

Po 70 lub 75 roku zycia kazda osoba tutaj musi miec kontrole wzroku jesli ma prawko.
_________________
"As i walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley"
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-09-22, 09:50   

Hans ty mowisz o normalnym swiecie a my rozmawiamy o polsce, takie badanie to moze przeprowadzic kazdy policjant na drodze i zastrzelic tego kto go nie przeszedl :hahaha:
 
 
MrHans 



Rocznik: 2004
Wiek: 44
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 229
Skąd: Newcastle
Wysłany: 2010-09-22, 18:06   

Moze czas wielki ;D
_________________
"As i walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group